Divas simtgades filmas dodas uz pasaules festivāliem

Aktīvs festivālu rudens sācies divām dokumentālajām filmām no Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” – režisora Ivara Selecka filma “Turpinājums” un triju Baltijas valstu kopražojums “Laika tilti” (režisori Kristīne Briede un Audrjus Stonis) dodas uz vairākiem pasaulē prestižiem starptautiskiem kinofestivāliem – Amsterdamā, Lībekā un Tallinā.

 

Šonedēļ oficiāli publiskota informācija, ka Ivara Selecka filma “Turpinājums” (studija “Mistrus Media”) un Kristīnes Briedes un Audrjus Stoņa filma “Laika tilti”(studija “VFS Films”) iekļautas Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla IDFA programmas sadaļā “Meistari / Masters”. Kopā ar Vernera Hercoga, Margarētes fon Trotas, Sergeja Lozņicas un citu dokumentālā kino lielmeistaru filmām šajā sadaļā mūsu valsti pārstāv arī režisora Vitālija Manska jaunākā filma “Putina liecinieki”, informēja Nacionālajā Kino centrā.

Divas simtgades filmas izrādīs AmsterdamāMāra Rozenberga

  IDFA ir pasaules nozīmīgākais dokumentālo filmu festivāls, tas norisinās Nīderlandē un pulcē pasaules labākos dokumentālistus; festivāla sadaļā “Meistari” tiek iekļauti pasaulē atzītu režisoru jaunākie darbi. Zīmīgi, ka režisors Ivars Seleckis, kurš ir gan autors filmai “Turpinājums”,  gan viens no varoņiem filmā “Laika tilti”, piedalījās jau otrajā IDFA festivālā pirms trīsdesmit gadiem – 1989. gadā filma “Šķērsiela” (1988) ieguva festivāla galveno balvu un arī Skatītāju balvu –, bet 2013. gadā režisors tur viesojās ar “Šķērsielas triloģijas” trešo filmu “Kapitālisms Šķērsielā” (2013). Šogad festivāls notiek no 14. novembra līdz 25. novembrim.

  Vienu starptautisku balvu šajā sezonā Ivars Seleckis jau ir saņēmis – dokumentālā filma “Turpinājums” septembra beigās notikušajā 23. starptautiskajā filmu festivālā “Message to Man / Vēstījums cilvēkam” Sanktpēterburgā (Krievijā) ieguva festivāla goda prezidenta Mihaila Ļitvjakova speciālbalvu “Par māksliniecisko kvalitāti un patiesīgumu”, ko festivāla goda prezidents piešķir vienai no festivāla programmas filmām.

  Festivāls “Message to Man” kopā ar Maskavas starptautisko kinofestivālu ir vienīgie festivāli Krievijā, kurus akreditējusi Starptautiskā kinoproducentu asociācija FIAPF, tādējādi ierindojot tos starp pasaules A klases festivāliem. 

  No 30. oktobra līdz 4. novembrim Vācijas pilsētā Lībekā jau 60. reizi notiks Ziemeļvalstu filmu dienas – viens no Ziemeļeiropā un Vācijā svarīgākajiem kinofestivāliem, kas ik gadu pulcē kinoļaudis no Skandināvijas, Baltijas valstīm un Polijas. Šogad festivāls norisinās jau 60. reizi un svin ne tikai savu jubileju, bet arī Baltijas valstu simtgadi. Arī šajā festivālā demonstrēs simtgades filmas “Turpinājums“ un “Laika tilti“, skatītājiem būs iespēja satikties ar klasiķi Ivaru Selecki. Savukārt 16. novembrī Tallinā sāksies Latvijai ģeogrāfiski tuvākais A klases festivāls „Melnās naktis / Black Nights“, un arī tam atlasītas abas simtgades filmas. 
   

  Kino, foto un TV
  Kultūra
  Jaunākie
  Interesanti