Kultūra

Šonedēļ gaidāma pirmizrāde filmai "Bille"

Kultūra

LNB atklās Marinas Kosteņeckas un Georga Stražnova grāmatu "Mans XX gadsimts"

Ceturtdien – pirmizrāde dokumentālajai filmai par Noras Bumbieres dzīvi

Ceturtdien – pirmizrāde dokumentālajai filmai par Noras Bumbieres dzīvi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Tapusi jauna Latvijas Televīzijas dokumentālā filma, kurā Noras Bumbieres dzīve izstāstīta vēl nebijušā veidā – caur laikabiedru atmiņām, arhīva materiāliem un inscenētām ainām ar aktieriem Noras un Viktora Lapčenoka lomās.

Jaunā filma stāsta par to, kāda bija Nora ikdienā, ārpus iestudētajiem kadriem, kas atrodami arhīvos, un to, kāda bija Padomju Latvijas estrādes dzīves neredzamā puse, informēja komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

“Sākot veidot šo stāstu, es biju pārsteigts, ka līdz šim nav veidota neviena kaut cik nopietna filma par viņu,” norāda filmas scenārija autors Sandijs Semjonovs. “Stāsts par to, kā no vienkāršas Jelgavas meitenes viņa septiņdesmitajos kļuva par vienu no Latvijā mīlētākajām dziedātājām, ir ārkārtīgi interesants.

Kopā ar laikabiedriem, tuviniekiem un viņas draugiem mēs mēģinājām sajust to laiku, kurā viņa dzīvoja un dziedāja, saprast to, kāda Nora bija kā cilvēks.”

Lai parādītu to, kāda varēja būt Noras ikdiena ārpus starmešu gaismām, tās režisore Linda Olte izvēlējusies veidot inscenējumus ar aktieriem: “Veidot inscenējumus nolēmu, jo materiāli, kas arhīvos ar Noru saglabājušies, ir ļoti dekoratīvi – tie ir tādi salonveida uzstādījuma kadri, kuros Nora ir uzposusies, un visbiežāk tās ir pozētas situācijas. Kaut ko īstu no šiem laikiem arhīvos atrast ir ļoti grūti.”

Noras un viņas mūža vīrieša – Viktora Lapčenoka – lomās iejutušies Dailes teātra aktieri Dārta Daneviča un Niklāvs Kurpnieks.

Filmas “Nora” virzošo stāstu veido laikabiedru atmiņas – leģendu atceras Raimonds Pauls, Viktors Lapčenoks, Zigmārs Liepiņš, Mirdza Zīvere, Aija Kukule, Margarita Vilcāne, Žoržs Siksna un daudzi citi. Filmas mērķis ir pēc iespējas objektīvi izstāstīt Noras stāstu.

“Mēs vēlējāmies uzcelt tādu kā kinematogrāfisku pieminekli Norai,” uzsver Linda Olte. Sākot strādāt pie filmas, komanda  uzzināja, ka Noras bērni pēc mammas nāves tika izšķirti un 25 gadus nav tikušies.

“Mums izdevās noorganizēt viņu tikšanos! Februārī kopā ar Noras dēlu Georgu devāmies uz Ņujorku pie viņa mazās māsas Beatrises, un tā bija ļoti īpaša tikšanās!” priecājas Linda. Arī tā būs redzama jaunajā filmā.

Ļoti liels ieguvums filmas veidotājiem bija no Kārļa Ārgaļa iegūtie audio ieraksti, kurš kā liels dziedātājas cienītājs un arī paziņa rūpīgi vācis materiālus par viņu un viņu arī intervējis.

Filmas pirmizrāde notiks 19. aprīlī plkst. 18.00 kinoteātrī “Splendid Palace”. Pirms pirmizrādes seansa notiks arī tikšanās ar tās veidotājiem. Filma kinoteātrī tiks izrādīta vēl četros seansos – 22., 23., 25. un 26. aprīlī. Uz visiem seansiem, ieskaitot pirmizrādi, kinoteātra “Splendid Palace” kasēs iespējams iegādāties biļetes. Tāpat filma tiks izrādīta Noras dzimtajā pilsētā Jelgavā. Bezmaksas seanss Jelgavas kultūras namā noritēs 2. maijā plkst. 19.00, un arī pirms tā notiks tikšanās ar filmas veidotājiem.

LTV1 ēterā filmas televīzijas pirmizrāde būs vērojama sestdien, 5. maijā, plkst. 21.25.

Filmas režisore ir Linda Olte, scenārija autors – Sandijs Semjonovs, Noras Bumbieres un Viktora Lapčenoka lomās iejutušies Dārta Daneviča un Niklāvs Kurpnieks. Vadošais operators ir Andris Priedītis, fotogrāfs – Jānis Eicēns, bet filmu producējusi Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle un Artis Dobrovoļskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti