Brasas cietumā notiks dokumentālās filmas «Uz neredzīti, Brasa!» bezmaksas seanss

Sestdien, 15. oktobrī, režisora Ivara Zviedra dokumentālā filma "Uz neredzīti, Brasa!" tiks demonstrēta savā pirmsākuma vietā – Brasas cietumā, informēja biedrības "Brasa" pārstāvji. Pēc seansa – sarunas ar radošās grupas pārstāvjiem par un ap filmu un dzīvi, bet stundu pirms seansa sākuma – iespēja plašāk ielūkoties cietuma teritorijā.

Seansa sākums ir pulksten 19.00, ieeja Brasas cietuma teritorijā stundu pirms sākuma. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc bezmaksas ielūgumiem nepieciešams pieteikties, rakstot uz [email protected]

Filma "Uz neredzīti, Brasa!" pēta mūsdienu cietuma vidi īsi pirms Brasas cietuma slēgšanas. Visi filmā redzamie darbinieki un ieslodzītie filmēti cietuma darbības pēdējos mēnešos. "Režisors ar interesi pievēršas ne tikai cilvēkiem, bet arī pašai ēkai – 1905. gadā celtās iestādes šaurie gaiteņi, smagās durvis, aprakstītās sienas, itin viss ir piesūcies ar to, ko šobrīd jau var saukt par vēsturi. Filmā iepazīstam ieslodzītos, viņu dzīvesstāstus, sadzīvi, uzzinām dzīves plānus pēc atbrīvošanas. Vienu no filmas galvenajām līnijām veido veco cietuma paražu satikšanās ar jaunajām, eiropeiskajām tradīcijām. Kaut kam ir  jāmainās – ieslodzītie tiks pārvesti uz uzturēšanās prasībām atbilstošām vietām, šajā pasaulē tagad ienāks tādi vārdi kā integrācija, adaptācija, modernizācija," teikts kinolentes aprakstā.

Filmas "Uz neredzīti, Brasa!" radošajā komandā ir režisors Ivars Zviedris, operators Haralds Ozols, montāžas režisore Inese Kļava, skaņu režisors Ģirts Bišs, scenārija līdzautors Jānis Joņevs, filma producēta studijā "Ego Media", producents Guntis Trekteris.

Filmas pirmizrāde notika 2022. gada 25. februārī, režisors Ivars Zviedris ieguva Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā labākais dokumentālās filmas režisors, filma bija nominēta arī kategorijās "Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma" un "Labākais dokumentālās filmas operators".

""Uz neredzīti, Brasa! ir mans divu mēnešu piedzīvojumu kopums Brasas cietumā pirms tā slēgšanas. Tā bija savdabīga ekskursija, kuras laikā pati cietuma dzīve apstājās," tā par darbu pie filmas stāsta Ivars Zviedris.

Pirms filmas skatītājiem būs iespēja ielūkoties dažās cietuma telpās, izstaigāt pagalmu,  izjust šīs dzeloņstieplēm apvītās vietas atmosfēru un satikt teritorijas tagadējo pārvaldītāju pārstāvjus. Ieeja teritorijā – no pulksten 18:00.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti