Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Keramikas svētki sasniedz Rīgu

Top filma «Baltu ciltis»

Brāļi Ābeles pabeiguši filmas «Baltu ciltis» daļu par sēļiem

Līdz Latvijas simtgades svinībām atlicis pusotrs gads, un simtgadei gatavojas visdažādāko kultūras jomu pārstāvji, arī mūsu kino ļaudis. Režisori brāļi Ābeles veido populārzinātnisku dokumentālo filmu ar drāmas elementiem par Eiropas pēdējiem pagāniem - baltu ciltīm. Ir sācies intensīvs filmēšanas darbs, un viena no filmas daļām - par sēļiem - jau pabeigta.

Filmas “Baltu ciltis” darbība risinās 12.gadsimtā. Gotlandes tirgotājs apceļo baltu ciltis, un tieši ar viņa acīm mēs redzam, kā dzīvoja filmā iekļauto 11 baltu ciltis. Tās veidotāji atklāj, ka viņu mērķis ir pietuvināti precīzi atainot senču dzīvesveidu un vēsturiskos faktus.

Filmas formāts ir tas, ko mēdz saukt par dokumentālo spēlfilmu. Stāsts par Gotlandes tirgotāju, kurš apceļo baltu zemes, mijas ar ekspertu komentāriem. Vizualizācijai tiek izmantota arī animācija, taču pamatā ir inscenētas ainas, kuru galvenie varoņi ir neprofesionāli aktieri.

Neskatoties uz ekonomiju, ar valsts piešķirtajiem 149 tūkstošiem eiro filmas veidošanai nepietiek.

Filmas veidotāji izsaka cerību, ka šādā formātā baltu cilšu tēmu reiz varētu izvērst par dokumentālo seriālu. Taču šobrīd top pilmnetrāžas darbs, no kura nofilmētas ir Sēlijas ainas, turpinājumā senču filmētāji dosies uz Latgali, bet kino pirmizrāde gaidāma 2018. gada maijā.

7 komentāri
skatītājs
Gaidām šo kultūrvēsturisko filmu!
Ebenezers
Pēdējie Eiropas pagāni bija lietuvieši
eh
lasi uzmanīgāk: "Eiropas pēdējiem pagāniem - baltu ciltīm" B A L T U C I L T Ī M :)
reptilis
Nav aktuāli un progresīvi....tagad par Arābijas un Āfrikas nomadiem vajag,lai iezemieši iepazīst savu nākotni....šariātu,kā pareizi jādzīvo u.t.t.
reptiļa klizma
Tavā Tvaika ielas palātā ir pieejams internets? Progresīvi.:)))))))))))
armanc
Delfi slēgti, ka uz šejieni atlīdi?
šovinists
Jep, filma ar kailām krūtīm nevar būt slikta!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti