Berlināles nedēļā Rīgā - septiņas jaunas filmas

13. Vācu filmu nedēļā "Berlināle Rīga" Gētes institūts Rīgā un kinoteātris "Splendid Palace" piedāvā septiņas jaunas vācu filmas no 2017. gada Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla programmas. Rīgas kino nedēļa sākas 27.oktobrī un tajā iekļautās filmas pārstāv plašu žanru klāstu - no road movie komēdijas un film noir trillera līdz dokumentālajam kino.

Dokumenti

Berlināle Rīgā. Programma

Lejuplādēt

102.26 KB

Arī šogad Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā demonstrētās vācu filmas apliecina šībrīža vācu kino izteiksmes spēku un daudzveidību. Apkopotā spilgtāko jauno filmu izlase ir ne tikai bieži vien vienreizējā iespēja izbaudīt šīs filmas kinoteātra "Splendid Palace" atmosfērā, šīs filmas ir arī Vācijas sabiedrības un kultūras dzīves spogulis.

Kino nedēļu saviļņojoši ievadīs Vācijas Kino balvu ieguvusī Evi Goldbrunneres un Joahima Dolhofa filma “Acu augstumā”. Tas ir stāsts par bērnu namā dzīvojošo Mihiju, kurš atrod norādes par savu bioloģisko tēvu, taču satikšanās brīdī atklājas, ka vīrietis ne mazākā mērā neatbilst zēna iztēlotajam tēva tēlam. Aizraujoši inscenētā filma ar lieliskajiem aktieriem parāda garo ceļu, kas veicams Mihijam, līdz viņš pats un, galvenais, savu draugu priekšā, spēj pieņemt tēvu tādu, kāds viņš ir.

 

Pulcējot vairāk nekā 3,5 miljonus kinoskatītājus tikai Vācijā vien, Simona Ferhēvena filma „Laipni lūgti pie Hartmaņiem!“ bija veiksmīgākā vācu filma 2016. gadā. Stāsts par turīgu Minhenes ģimeni, kas uzņem pie sevis patvēruma lūdzēju no Āfrikas. Līdz ar viesa ierašanos Hartmaņu namā ātri vien sākas virkne vētrainu sarežģījumu un nesaprašanos. Komēdija ir temperamentīgs satīras un nopietnības sajaukums, kas prasmīgi spēlējas ar mūsu aizspriedumiem pret svešo.

 

Jozefs Boiss bija pirmais vācu mākslinieks, kuru ar personālizstādi godināja Gugenheima muzejs Ņujorkā, tikmēr Vācijā viņa daiļrade dažreiz vēl aizvien tiek uzskatīta par „visu laiku dārgākajiem lielgabarīta atkritumiem“. Boisa paplašinātais mākslas jēdziens iettiecas līdz pat šī laika aktuālo sociālo, politisko un morālo diskusiju būtībai. Andresa Feiela filma “Boiss” ir kā asociatīvs, caurlaidīgs kinoportrets, kas, līdzīgi kā pats mākslinieks, drīzāk atver telpas idejām nevis sludina manifestus.

 

Citas filmas Vācu filmu nedēļas Berlināle 2017 Rīga programmā:

PAULA
Režija: Kristians Švohovs, Vācija/Francija 2016


 

SVĒTLAIME
Režija:
Svens Tadikens, Vācija 2016


 

GADA NOGALE
Režija: Larss Henings, Vācija 2017
 

 

CEĻOJUMS KOPĀ AR TĒVU
Režija: Anka Miruna Lezeresku, Vācija / Rumānija / Zviedrija / Ungārija 2014-2016
 

Filmas vācu valodā, subtitri angļu valodā, sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt