Rīta Panorāma

Intervija ar Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāju Ilzi Znotiņu

Rīta Panorāma

Septembra pirmo nedēļu pasaulē atzīmē kā migrēnas nedēļu. Intervija ar Līgu Alberliņu

Intervija ar Zani Balčus par 23. Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums izziņo programmu

No 3. līdz 8. septembrim norisināsies Nacionālā kino centra rīkotais 23. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums (Baltic Sea Docs). Forums ir nozīmīgākais dokumentālajām filmām veltītais projektu tirgus Baltijas valstīs, kas ik gadu Rīgā pulcē vairāk nekā 100 profesionāļu, bet skatītājiem Latvijā piedāvā iepazīties ar ievērojamām pēdējo gadu filmām.

Dokumenti

Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma Rīgas seansu plāns 2019

Lejuplādēt

48 KB

Ik gadu Rīgā (kinoteātrī “K.Suns”) – un nu jau septīto gadu arī Latvijas reģionu pilsētās – forums piedāvā augstvērtīgu dokumentālo filmu programmu. Trīs filmu izlase šogad tiks demonstrēta Cēsīs (Vidzemes koncertzālē “Cēsis”), Jēkabpilī (Jēkabpils Tautas namā “Kino mītne”), Liepājā (kinoteātrī “Balle”), Rēzeknē (Latgales vēstniecībā “Gors”) un Valmierā (kinoteātrī “Gaisma”).

Foruma filmu skati Rīgā kinoteātrī “K.Suns” otrdien, 3. septembrī, atklās nīderlandiešu režisores un mākslinieces Saskijas Bodekes filma “Grīneveja alfabēts” (The Greeneway Alphabet, 68 min, 2017, Nīderlande) – negaidīti vitāls un atklāts vēstījums par režisores dzīvesbiedra, leģendārā kino autora Pītera Grīneveja radošo pasaules skatījumu, attiecībām ar ģimeni, mākslu un kino. Pēc seansa skatītāji aicināti piedalīties kinozinātnieces, Nacionālā kino centra vadītājas Ditas Rietumas sarunā ar filmas režisori.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Dokumenti

Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma reģionu seansu plāns 2019

Lejuplādēt

43.5 KB

Latvijas reģionos tiks izrādītas trīs foruma filmas. Ķīniešu režisoru Naņfu Vanas un Dzjalinas Džanas darbs “Dzimusi Ķīnā” (One Child Nation, 89 min, 2019, ASV) ļaus ielūkoties vienā no noslēpumainākajiem sociālajiem eksperimentiem cilvēces vēsturē, dziļi personiski stāstot par “dzimstības kontroles politikas” ieviešanu un ietekmi uz pasaules milzīgāko kopienu.
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Somu režisores Rētas Huhtanenas filma “Molenbēkas dievi” (Gods Of Molenbeek, 73 min, 2019, Somija) ir nebēdnīgā rotaļīgumā notverts divu Briseles multikulturālajā vidē augošu puiku bērnības portrets, kas apliecina, ka draudzības spēks ir lielāks par pieaugušo izveidotajām etnisko un reliģisko aizspriedumu barjerām.

Trešdien, 4. septembrī, pēc filmas seansa Rīgā kinoteātrī “K.Suns” skatītājiem būs iespēja tikties ar režisori R. Huhtanenu klātienē.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Savukārt trešā filma, ko foruma ietvaros plānots izrādīt Latvijas reģionos, ir šī gada absolūtā starptautisko festivālu mīlule “Medus zeme” (Honeyland, rež. Ļubomirs Stefanovs, Tamāra Kotevska, 85 min, 2019),

gleznieciski krāšņa sāga par Ziemeļmaķedonijas neskarto kalnu dabu un kolorīti askētisko bitenieci Hatidži, kas nodarbojas ar šķietami aizvēsturisku biškopības metodi.

Pēc filmas seansa ceturtdien, 5. septembrī, kinoteātrī “K.Suns” plānota publiska diskusija par vidi, patēriņu un iespējām būt draudzīgākiem zemei. Diskusiju vadīs žurnāliste Elīna Kolāte.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Foruma programmā iekļautas arī starptautisku atzinību guvušās filmas: Nīderlandes režisores Hedijas Honigmanes “Pārinieks”(Buddy, 86 min, 2018) – aizkustinoša slavas dziesma servisa suņiem un cilvēka garīgajam spēkam, neraugoties uz dzīves pārbaudījumiem, ungāru režisores Bernadetas Tuzas-Riteres dokumentāli virtuozais pētījums par mūsdienu verdzību Eiropā – “Kalpone gūstā” (A Woman Captured, 89 min, 2017, Ungārija, Vācija), pasaules festivālu publikas favorīte, sīriešu režisores Vaadas Al Katības mīlestības vēstule savai jaundzimušajai meitai un spilgts kara plosītās Alepo pilsētas mierīgo iedzīvotāju portrets “Veltījums Samai” (For Sama, 95 min, 2019, Lielbritānija, ASV), kā arī izaicinošā dāņu režisora Madsa Brigera jaunākais (un šokējošākais) dokumentālais detektīvs par pasaules lielvaru slepenajiem darījumiem Āfrikā – “Neatrisinātā lieta” (Cold Case Hammarskjöld, 128 min, 2019, Dānija, Norvēģija, Zviedrija, Beļģija).

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar tulkojumu latviešu un angļu valodās.  Skolēniem, studentiem, pensionāriem un kino profesionāļiem, uzrādot apliecības, seansi būs pieejami bez maksas, iepriekš saņemot brīvbiļetes kinoteātru kasēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti