Baltijas filmu festivālā Ņujorkā izrādīs sešas kinolentes no Latvijas

Ar Signes Baumanes filmu "Mans laulību projekts" trešdien, 2. novembrī, tiks atklāts jau piektais Ņujorkas Baltijas filmu festivāls (NY BFF), piedāvājot jaunākās filmas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Festivāls notiks hibrīdformātā – sāksies ar klātienes seansiem (2.–6.novembrī) un līdz 13. novembrim turpināsies tiešsaistes platformā, kas pieejama ASV teritorijā. Latviju festivālā pārstāv piecas filmas un divi kopražojumi, vairāku filmu autori dodas satikties ar festivāla skatītājiem, informēja Nacionālā kino centra pārstāvji.

Līdz ar atklāšanas filmu "Mans laulību projekts" festivāla programmā iekļautas kopumā sešas filmas no Latvijas – klātienes seansos varēs skatīties arī spēlfilmas "Tizlenes" (rež. Marta Elīna Martinsone, Latvija/Čehija, 2021) un "Māsas" (rež. Linda Olte, Latvija / Itālija / Čehija, 2022), dokumentālo filmu "Homo Sovieticus" (rež. Ivo Briedis, Latvija / Lietuva / Čehija, 2021), bet tiešsaistes platformā būs pieejama Signes Baumanes iepriekšējā pilnmetrāžas animācija "Akmeņi manās kabatās" (rež. Signe Baumane, ASV / Latvija, 2014) un studijas "Mistrus Media" dokumentālā filma "Spiegs, kurš mans tēvs" (rež. Jaak Klimi & Gints Grūbe, Latvija / Vācija / Čehija / Igaunija, 2019). Latvija kā kopražojuma partneris piedalījusies arī Igaunijas spēlfilmā "Snaudošais zvērs" / "The Sleeping Beast" (2022) un Lietuvas spēlfilmā "Dziesmas lapsai" / "Songs for a Fox" (2022).

Festivāla atklāšanas vakarā un vēlāk arī filmu seansos piedalīsies filmu režisori no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, arī Baltijas valstu kinoinstitūciju vadītāji. Latviju Ņujorkā pārstāvēs režisori Signe Baumane, Linda Olte, Marta Elīna Martinsone, Ivo Briedis un Rita Ruduša – viņi abi kā filmas "Homo Sovieticus" autori piedalīsies arī paneļdiskusijā kopā ar vēsturnieku un publicistu, Krievijas un Eirāzijas speciālistu Kreigu Kenediju un baltkrievu dokumentālisti Darju Žuku; diskusiju vadīs Ņujorkas Baltijas filmu festivāla dibinātājs, Latvijas goda konsuls Vermontā Daris Dēliņš.

Šāgada festivāla tēma ir "Pagātne vai tagadne", un programmas galvenā kuratore Jūle Rozīte komentē: "Kad līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā sākās karš, Austrumeiropas iedzīvotāji un daudzi no mums visā pasaulē piedzīvoja disonansi, redzot acu priekšā pagātni un tagadni vienlaicīgi. Pēkšņi ģimenes traumas un kolektīvās atmiņas atdzima, jo pārmantotie okupācijas stāsti, kurus esam dzirdējuši bērnībā, notika no jauna mūsdienu Ukrainā. Mums vienlaikus jāatceras sava pagātne un jāpārvar tā, jāsvin tagadne un jāraugās nākotnē. Kultūra var palīdzēt, un Baltijas valstu kino var atgādināt par to, kas bija, kalpot kā brīdinājums vai arī iedvest cerību."

Filmu seansi notiek Ņujorkas Skandināvu centra kinozālē no 2. līdz 6. novembrim, tiešsaistes platformā filmu demonstrēšana sāksies  4. novembrī. Ņujorkas Baltijas filmu festivāls dibināts 2018. gadā, tas ir lielākais Baltijas filmu festivāls Amerikas Savienotajās Valstīs un ārpus Eiropas vienīgais Baltijas filmu festivāls, kuru atbalsta Latvijas, Igaunijas un Lietuvas nacionālās kinoinstitūcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti