Ar pop-up izstādi, filmu skatēm un performancēm Cēsīs noslēgsies vasaras skola «Dabas parādības»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No 2. līdz 9. augustam Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs norisinās pirmā apvienotā ISSP un “Baltic Analog Lab” Kino un fotogrāfijas vasaras skola “Dabas parādības”, kas pievēršas dabas pasaulei un radībām mums apkārt. Svētdien, 9. augustā, Ruckas muižā un tās parkā notiks publisks vasaras skolas noslēguma pasākums, kurā tiks prezentēts nedēļas garumā paveiktais, informēja organizatori.

Apvienotās ISSP un “Baltic Analog Lab” Kino un fotogrāfijas vasaras skolas programmu veido četras fotogrāfijas un eksperimentālā kino radošās darbnīcas, kuras papildina vieslekcijas, diskusijas un pastaigas dabā. Nedēļas garumā 25 dalībnieki – mākslinieki no desmit valstīm, tostarp Baltijas, Polijas, Lielbritānijas, Vācijas un Itālijas, iepazīst Ruckas muižas apkaimi un rada dabas parādību iedvesmotus darbus.

Eksperimentālā ekoprocesa kino darbnīcā ar latviešu mākslinieci, “Baltic Analog Lab” dibinātāju Ievu Balodi dalībnieki veido 16mm filmas, izmantojot Ruckas muižas parkā atrastos augus un katrā mājsaimniecībā atrodamo C vitamīnu un sodu. Gintauta Trimaka (Gintautas Trimakas, Lietuva) vadītajā fotodarbnīcā “Baltijas jūras nospiedumi” fotogrāfijas tiek attīstītas mākslinieka radītajā autortehnikā, izmantojot Baltijas jūras ūdeni, kas ne tikai ļauj iegūt neparastus attēlus, bet arī piešķir darbiem zināmu simbolisku nozīmi. Vitauta Jozena (Vytautas Juozėnas, Lietuva) vadībā vasaras skolā tiek uzņemtas super8 filmas. Savukārt fotodarbnīcā “Gaismas ķērāja noslēpumi un iespējas” ar Kristu Melderi (Krista Mölder, Igaunija) dalībnieki rada attēlus, izvietojot gaismas slazdus muižas parkā. Vasaras skolā Cēsīs viesojas dažādi dabas pētnieki un saistīto jomu profesionāļi, pievēršoties mākslas un dabaszinātņu mijiedarbībai.

Piektdien, 7. augustā, pulksten 10.30 ikviens interesents aicināts tiešsaistes režīmā platformā "Zoom" noklausīties pasaulslavenā fotogrāfa un dabas pētnieka Roberts Žao Renhuja (Robert Zhao Renhui) lekciju “Dokumentējot dabu”. Renhujs stāstīs par saviem mākslas projektiem Kritisko zoologu institūtā (Institute of Critical Zoologists) un par nepieciešamību pārvērtēt cilvēku attiecības ar dabu, ņemot vērā pašreizējo klimata krīzi.

Savukārt svētdien, 9. augustā, pulksten 16.00 cēsnieki un viesi ir aicināti klātienē pievienoties vasaras skolas noslēguma pasākumam ar pop-up izstādi, filmu skatēm, neformālām prezentācijām un performancēm, kas atklās darbnīcu rezultātus.

Pasākumā piedalīsies šā gada vasaras skolas pasniedzēji, īpašie viesi un dalībnieki, un tas būs atvērts visiem fotogrāfijas, kino, vizuālās mākslas un dabas interesentiem bez maksas.

Par organizatoriem:

Biedrība ISSP jau 14 gadus darbojas laikmetīgās fotogrāfijas jomā, veidojot aktīvu fotogrāfijas vidi Latvijā, izglītojot jauno Latvijas fotogrāfijas autoru paaudzi un veicinot starptautisku apmaiņu.

Kino un foto laboratorija un mākslinieku kolektīvs “Baltic Analog Lab dibināts 2016. gadā un apvieno analogā kino un fotogrāfijas interesentus, piedāvājot tiem platformu attīstībai un radošo iniciatīvu realizēšanai. Regulāri rīko starptautiskus pasākumus, no kuriem lielākais ir eksperimentālo filmu festivāls “Process”.

Vasaras skola organizēta sadarbībā ar Ruckas mākslas rezidenču centru, Cēsu novada pašvaldību un Valsts kultūrkapitāla fondu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti