Aktīvākie kino skatītāji šoruden varēs saņemt balvas no Nacionālā kino centra

Līdz ar režisora Aika Karapetjana filmas "Sema ceļojumi" nonākšanu kinoteātru repertuārā sākas Latvijas filmu pirmizrāžu sezona – Rudens maratons –, un Nacionālais kino centrs (NKC) aicina skatītājus uz kinoteātriem, lai novērtētu Latvijas filmu nozares profesionāļu darba daudzveidīgos rezultātus. Noskatoties piecas Latvijas filmas un sakrājot kinobiļetes, balvā varēs saņem kinogrāmatu, informēja NKC.

No septembra līdz decembrim Latvijas kinoteātros gaidāmas aptuveni 20 jaunas filmas, šis pirmizrāžu vilnis jau nodēvēts par Latvijas filmu Rudens maratonu. Kā daļu no kinoskatīšanās maratona Nacionālais kino centrs izsludina balvas aktīvākajiem kinoteātru apmeklētājiem – noskatoties piecas filmas un iesūtot kinobiļetes, balvā varēs saņemt grāmatu "Kinomāksla. Ievads", ko sarakstījis amerikāņu kinoteorētiķis, "populārās kinozinātnes" meistars Deivids Bordvels ar kolēģi un dzīvesbiedri Kristīnu Tompsoni (latviski tulkota un izdota ar NKC un MEDIA Latvijas biroja iniciatīvu, 600 lpp.).

Lai saņemtu balvu, laikā no 8. septembra līdz 31. decembrim jānoskatās kinoteātros piecas jaunas Latvijas filmas un katra seansa biļete jāsaglabā, jānofotografē vai tml. Kad sakrātas piecas biļetes, tās jānosūta uz e-pasta adresi [email protected] vai pa pastu uz adresi Peitavas ielā 10, Rīga, LV-1050, ar norādi "Rudens maratons" (katra biļete var tikt iesūtīta tikai vienu reizi). Sūtījumā jānorāda kinoskatītāja vārds, uzvārds, kontakttālrunis un e-pasta adrese; balvas varēs saņemt Nacionālajā kino centrā vai vienoties par grāmatas nosūtīšanu adresātam.

Informācija par visām šogad gaidāmajām Latvijas filmām un arī par balvas saņemšanu atrodama NKC mājaslapas sadaļā "Rudens maratons 2022".

Kā skaidroja NKC, grāmata "Kinomāksla. Ievads" / "Film Art: An Introduction" ir pasaulē pazīstamākā "kinomākslas ābece" – vienas grāmatas 600 lappusēs apkopots viss nepieciešamākais, kas jāzina kinoskatītājiem un kinomākslas interesentiem kā pamats kino izpratnes un kinoizglītības veicināšanā. Grāmata "Kinomāksla. Ievads" piedāvā respektējamas zināšanas par kino un praktiskus padomus filmu analīzē, palīdz lasītājiem kļūt par informētiem klasisko un mūsdienu filmu skatītājiem, ielūkojoties sarežģītajā filmu tapšanas procesā un skaidrojot svarīgākos filmu veidošanas un kino vēstures jēdzienus.

Grāmatas autors, amerikāņu kinozinātnieks un kinovēsturnieks Deivids Bordvels (David Bordwell, 1947) savu dzīvi veltījis kinoskatītāju, kinoveidotāju un kinoteorētiķu izglītošanai. Kinozinātņu doktora grādu viņš ieguvis 1974. gadā un jau vairāk nekā 40 gadus raksta grāmatas par dažādām kino teorijas un vēstures tēmām, bet savas mājaslapas blogā regulāri apraksta un analizē aktuālās kinodzīves parādības. Grāmatai "Kinomāksla. Ievads" klajā nākuši jau 11 papildināti izdevumi, latviski tulkots jaunākais no tiem.

Latvijas filmu Rudens maratons

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti