Aicina piedalīties filmas «Paradīze 89» masu skatos, kur rekonstruēs Baltijas ceļu

Cēsu apkaimē sestdien, 20. augustā, notiks leģendārā Baltijas ceļa fragmenta rekonstrukcija topošās simtgades filmas "Paradīze 89" vajadzībām. Visi interesenti aicināti piedalīties filmēšanā kā masu skatu dalībnieki, informē Nacionālā Kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa.

Viņa norāda, ka jaunā režisore Madara Dišlere kopš jūlija sākuma NKC programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” uzņem vienu no sešām spēlfilmām – tā būs gandrīz autobiogrāfiska filma ģimenei, mazas meitenes pieaugšanas stāsts Latvijai vēsturiski nozīmīgajā Atmodas laikā.

Baltijas ceļa epizodes tiks filmētas 20. augustā ceļa posmā no Cēsīm uz Valmieru (P20), Bušu gravā. Filmēšanas grupa lūdz piedalīties visus, kas vēlas vēlreiz vai arī pirmoreiz pieredzēt 1989. gada 23. augusta notikumus un atkārtoti piedzīvot Atmodas laika patriotiskās sajūtas.

Interesenti iepriekš minētajā ceļa posmā starp Cēsīm un Valmieru sestdien aicināti ierasties no plkst.11 līdz plkst.13, ģērbušies astoņdesmito gadu drēbēs vai arī apģērbā neitrālos toņos. Filmēšana plānota no plkst. 13 līdz plkst.17.

Jau ziņots, ka filma “Paradīze 89” ir balstīta uz režisores Dišleres bērnības atmiņām. Filma stāsta par māsiņu Paulas (9) un Lauras (7) vasaras brīvlaiku 1989. gada augustā, kad meitenes ierodas mazpilsētā ciemos pie māsīcām. Māsīcu mātes Ievas nav mājās, un meitenes izbauda "brīvību", iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām.

Filmēšanas vietas izvēlētas Rīgā un Cēsīs. Filma finansēta NKC programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei, kas paredz tuvākajos divos gados līdz Latvijas valsts jubilejai uzņemt kopā 16 pilnmetrāžas filmas – sešas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un divas animācijas filmas.

3 komentāri
Analītīķis
Kāpēc 20. augustā???? Vēsturi daži cilvēki nemācījas!!! Vajadzētu filmēt pirmdien, 23. augustā, jo tieši tajā dienā notika šī akcija, un tieši pirmdien dien apritēs 77 gadi no " Malotova-Ribentropa" pakta parakstīšanas. Ja šī filma "Paradīze89" ir simbotiska dokumentālā filma, tad simboliskāk būtu filmēt 23. augustā!
whiterabbit.LV
Kalendāru pamācies, 23. augusts ir otrdien :)
atbilde
tu vienkārši esi zanuda. lūk.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti