4. maija Latvijas filmu maratonu skatījušies 63 valstīs

Nacionālā kino centra tradicionālais 4. maija Latvijas filmu maratons, kas šogad ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ notika portālā filmas.lv, pulcinājis vairāk nekā 8600 interesentu, Latvijas filmas skatījās 63 pasaules valstīs no Jaunzēlandes līdz ASV rietumu krastam, medijus informēja Nacionālajā kino centrā.

Atšķirībā no 15 iepriekšējiem gadiem, kad 4. maija Latvijas filmu maratons notika Rīgas kinoteātrī “Splendid Palace” apmēram 12 stundu garumā, šogad Filmu maratons sadarbībā ar Kultūras sistēmu informācijas centru (KSIC) tika veidots internetā, pielāgots katras pasaules valsts vietējam laikam un piedāvāja deviņus seansus pēc kārtas (no plkst. 11.00 līdz 01.00), kopumā risinoties gandrīz 40 stundas – Jaunzēlandē pirmais seanss sākās tad, kad Latvijā vēl bija pusnakts, un Amerikas rietumos pēdējais seanss beidzās tad, kad Latvijā jau bija 5. maija pusdienlaiks.

Portālam filmas.lv maratona laikā pieslēgušies skatītāji no 63 pasaules valstīm, visvairāk no ASV, Lielbritānijas un Vācijas, ieinteresētāko valstu sarakstā seko Nīderlande, Beļģija, Francija, Luksemburga, Igaunija, Kanāda, Lietuva, Krievija, Polija, Austrālija, Spānija, Somija, Itālija, Šveice, Austrija un citas. Kopā maratonam cilvēki ārpus Latvijas pieslēgušies 3600 reizes.

Latvijā 4. maija programmas seansiem pieslēgušies 5000 skatītāji, bet portālu kopumā šajā dienā apmeklējuši vairāk nekā 10 000 lietotāji, kas skatījušies arī citas Latvijā pieejamās filmas.

Apmeklētākie no 4. maija Latvijas filmu maratona seansiem gan Latvijā, gan pasaulē liecina par plašu auditorijas spektru. Vispopulārākā bijusi režisora Jāņa Ābeles spēlfilma “Jelgava ’94” (2019), kurai seko animācijas seanss bērniem, kura programmu veidoja īsfilmas no studijām “Animācijas Brigāde” un “Atom Art”, ieskaitot pirmizrādi – režisores Daces Rīdūzes īsfilmu “Zirņa bērni”, restaurētā klasikas filma “Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili” (1987, Arvīds Krievs), Neatkarības atjaunošanas gadadienai veltītais dokumentālo filmu arhīva seanss, kurā bija skatāmas Aivara Freimaņa, Andreja Apsīša un Jura Podnieka filmas, arī Brigitas Eglītes dokumentālā filma “Sestā diena” (2019) un Jura Poškus spēlfilma “Kolka Cool” (2011).

4. maija Latvijas filmu maratonā pirmizrādi piedzīvoja režisores Aijas Bley dokumentālā filma “Mēs gribējām izmainīt pasauli" – Latvijā pirmā filma, kas pirmizrādi un izplatīšanu piedzīvo tikai internetā. No 5. maija filma ir pieejama Vimeo, no 8. maija – platformā “Shortcut”.

Filmu maratonā notika arī grāmatas atvēršanas svētki, kuros skatītāji tika iepazīstināti ar apgādā “Neputns” izdoto kinozinātnieces Ingas Pērkones jaunāko pētījumu “Ekrāna skatuve. Par aktiermākslu Latvijas filmās”.

Nacionālajā kino centrā atzīmē, ka 4. maija Latvijas filmu maratonā iegūtā pieredze turpmāk būs lieliski izmantojama arī citu tiešsaistes pasākumu organizēšanai, tāpēc Nacionālais kino centrs sadarbībā ar Latvijas filmu studijām plāno turpināt 2019. gadā uzsākto tradīciju rīkot starptautiskos tiešsaistes festivālus “Latvijas filmas pasaulē”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti