«2Annas» turpmāk notiks oktobrī

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls „2Annas” turpmāk notiks oktobrī, lsm.lv informē festivāla rīkotāji. Šogad festivāls paredzēts no 21. līdz 27. oktobrim.

Festivāla rīkotāji norāda, ka šogad "2Annu" komanda strādājusi ar dubultu sparu, vasarā gan savus lielos, gan mazos skatītājus satiekot Rīgas radošajos kvartālos un lielākajos brīvdabas festivālos „Positivus” un „Laba Daba”. Festivāls ar viesprogrammām piedalījies vairākos Eiropas kino notikumos, arī pašmāju „RojaL”. Septembrī „2Annas” būs „Baltajā naktī” starptautiskajā laikmetīgās mākslas festivāla „Survival Kit 6” ietvaros. Taču kulminācija gaidāma oktobra nogalē, kad kino faniem „2Annas” piedāvās labākās īsfilmas no visas pasaules.

„Īsfilma ir formāts, kas atspoguļo mākslinieciskās un tematiskās tendences, kas pilnmetrāžas filmās būs vērojamas tikai pēc trīs līdz četriem gadiem,” saka producente.

Baltijas un Starptautiskā konkursa īsfilmu programmās gaidāmas Oskaram, Kannu Palmas zariem un Berlināles lāčiem nominētās filmas. Līdzās tam kinoteātros noritēs ārpuskonkursa programma, šogad pievēršoties sievietei kino visdažādākajos aspektos.

Sieviete: avangardiste, mājsaimniece, prostitūta,” - ar tādu devīzi šogad notiks „2Annas 2013”.

„Mēs piedāvāsim hronoloģiski izvērstu 20. un 21.gadsimta kinovēstures un feminisma domas griezumu, Latvijas sieviešu kino izlasi un pēdējā laika skandalozākos jauno mākslinieku darbus no visas pasaules - īsformātā un pilnmetrāžā,” komentē festivāla programmu direktore Anna Veilande-Kustikova.

„2Annas” savu skatītāju lutinās ar avangarda spīdekļiem kinematogrāfā: Maiju Derēnu un Žermēnu Dilaku, franču jaunā viļņa pārstāves Agneses Vardā filmu, Austrijas filmu mākslinieces Lindas Kristanellas retrospektīvu. Netrūks arī citu skatītāju un kino industriju izaicinošu mūsdienu darbu. To visu varēs vērot kino teātros „Splendid Palace”, „KSuns” un „Kino Bize”.

Ārpus kinoteātru sienām notiks arī citi, ne mazāk intriģējoši pasākumi: neaizmirstamas atklāšanas un noslēguma ballītes, īpaši priekšnesumi un filmu pirmizrādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti