Eļļas gleznu animācijas. Festivālā Riga IFF rādīs unikālā tehnikā veidotu filmu «Lauku ļaudis»

Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (Riga IFF) tiks izrādīta unikāla režisoru Dorotas Kobielas Velšmanes un Hjū Velšmana pilnmetrāžas animācijas filma "Lauku ļaudis" (The Peasants), kas ar eļļas gleznojumu atdzīvināšanu uz ekrāna atklāj teju simts gadus senu mīlasstāstu un tā laika Polijas lauku dzīves ikdienu, informēja festivāla rīkotāji. 

Animācijas režisori Kobiela Velšmane un Velšmans pirms vairākiem gadiem īstenoja ambiciozu eļļas gleznu animācijas projektu – iesaistot 115 māksliniekus, kas kopā uzgleznoja 65 000 kadru, tapa Amerikas Kinoakadēmijas balvai "Oskars" nominētā animācijas pilnmetrāžas filma "Mīlošais Vinsents" (Loving Vincent, 2017) par mākslinieku Vinsentu van Gogu.

Arī režisoru jaunākais kopdarbs, Riga IFF Pilnmetrāžas filmu konkursā iekļautā animācija "Lauku ļaudis", veidots, turpinot strādāt šajā pašā tehnikā, proti, procesā, kas imitē rotoskopijas tehniku, filmējumiem tiekot atveidotiem meistarīgos, gleznotos kadros un animācijas rindās. Vairāk nekā gada garumā, strādājot kopā ar māksliniekiem no Polijas, Serbijas un Ukrainas, tapuši teju 40 tūkstoši eļļas gleznu, bet par to stila galveno iedvesmas avotu kalpojusi poļu reālisma un impresionisma mākslinieku daiļrade.

Pārlaicīgās, gleznieciskās teiksmas par cilvēka postošo un dziedējošo iedabu laika, dabas un uzskatu griežos pamatā ir 1924. gadā Nobela prēmiju saņēmušā poļu literāta Vladislava Reimonta romāns, kas rod radniecīgus motīvus ar latviešu Blaumaņa un Virzas daiļradi. Tetraloģijā "Zemnieki", kas oriģinālvalodā publicēta laika posmā no 1904. līdz 1907. gadam, autors atsedz dzīvi Polijas zemnieku sētā. Vietējo Lipces ļaužu dzīve ir pakārtota ražai un dabas vēlībai, ciemata dzīve – likumiem un paražām. Aizliegtās mīlestības stāsta centrā ir jaunā zemniece Jagna, kuras nākotni diktē ģimene. Viņa ir spiesta kļūt par sievu turīgajam Macejam, lai gan viņas sirds pieder precinieka dēlam Antekam. Četru gadalaiku maiņu Reimonts prasmīgi izmanto ne tikai kā ikdienas rūpju fonu, bet arī cilvēku dzīves un attiecību analoģiju.

No 12. līdz 22. oktobrim, atzīmējot festivāla desmitgadi, Riga IFF skatītājiem piedāvās starptautiski atzītus, izmeklētus pilnmetrāžas un īsmetrāžas kino darbus, kas izgaismo aktuālās kino tendences un būtiskākos laikmetīgā kino autorus. Profesionālu vietējo un ārvalstu kuratoru komandas veidotā programma tiks izrādīta 11 dienu garumā kinoteātros "Splendid Palace" un "Forum Cinemas" Rīgā, un daļa programmas filmu būs skatāma arī tiešsaistē visā Latvijā. Paralēli noritēs arī pasākumu programma nozares profesionāļiem, kā arī publisku pasākumu kopums plašākai sabiedrībai.

Festivāls top ar Valsts kultūrkapitāla fonda, ES programmas "Radošā Eiropa – MEDIA", Rīgas domes un Nacionālā kino centra atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti