Kultūras ziņas

Eiropas dienas koncerts «ES un kino»

Kultūras ziņas

Ināra Helmūta «Gleznas»

Dubultā dzīve. Sekss un PSRS

10.maijā pirmizrāde Kolmanes dokumentālajai filmai «Dubultā dzīve. Sekss un PSRS»

Kinoteātrī „Splendid Palace” ceturtdienas, 10.maija, vakarā pirmizrādīs Ināras Kolmanes dokumentālo filmu „Dubultā dzīve. Sekss un PSRS”.

Tas ir stāsts par padomju periodu caur seksuālās dzīves prizmu jeb, kā norāda filmas veidotāji, par padomju dzīves dubultmorāli, kur „nebija vietas seksam, tikai mīlestībai pret Padomju Savienību”.

Režisore Ināra KolmaneMāra Rozenberga

  Filma tapusi, sadarbojoties Latvijas, Francijas un Ukrainas kino profesionāļiem, un pasaules pirmizrādi tā piedzīvoja pērnā gada nogalē Francijā.

  „Es zālē vēroju, ka Francijas cilvēki bija arī aizkustināti, un tas man deva ļoti labu sajūtu, jo es nekādā gadījumā negribēju ar šo filmu pasmieties vai radīt kādu ļoti monstrozu skatu atpakaļ.

  Es gribēju parādīt visu šo absurdu, bet saglabāt to, ka aiz katra varoņa stāv viņa viena vienīgā dzīve.

  Un parādīt, cik daudz ir šo sabojāto likteņu, kompleksaino cilvēku, un vairāk vai mazāk mēs to jūtam joprojām."

  Filmas režisore un scenārija autore ir Ināra Kolmane, oriģinālmūziku radījis komponists Aleksejs Aigi, operatori – Uldis Jancis, Oļegs Ļubimovs, Vladimirs Briļakovs, Aleksandrs Jevdokumovs, Fedors Bakulins un Aleksandrs Grebņevs, montāžas režisore Katja Čelli, producenti Jānis Juhņēvičs, Estelle Robina Ju, Vladimirs Donns un Aleksejs Moskalenko.

  Kino, foto un TV
  Kultūra
  Jaunākie
  Interesanti