Latvijas pārstāvji piedalīsies Ansī animācijas festivālā un filmu tirgū

Svētdien, 11. jūnijā, Francijas pilsētā Ansī sāksies Eiropā nozīmīgākais starptautiskais animācijas festivāls, kurā tradicionāli notiek arī vērienīgais filmu tirgus MIFA ("International Animation Film Market"). Šogad vienā no festivāla konkursiem iekļauta Indras Sproģes īsfilma, projektu prezentācijai atlasīts Ginta Zilbaloža topošais pilnmetrāžas darbs, filmu tirgū strādās apvienotais Baltijas stends un vairāku Latvijas animācijas studiju pārstāvji, informēja Nacionālā kino centra pārstāvji.

Ansī starptautiskais kinofestivāls (šogad – no 11.06. līdz 17.06.) jau vairāk nekā 60 gadus ir viens no pasaulē nozīmīgākajiem animācijas forumiem, paralēli notiekošais starptautiskais filmu tirgus MIFA (13.–16.06.) regulāri pulcina vairāk nekā 4000 akreditētu animācijas profesionāļu. Latviju filmu tirgū MIFA ar stendu pārstāvēs NKC un Latvijas Animācijas asociācija (LAA).

Ansī festivāla īsfilmu konkursa programmai "Perspectives" atlasīta Latvijas mākslinieces un režisores Indras Sproģes jaunākā filma "Kur manas atslēgas?"  ("Where Is The Key?"), kurā māksliniecei tradicionālo plastilīna reljefa tehniku šoreiz papildina datorgrafikas elementi. Filma tiks izrādīta četros seansos no 12. jūnija līdz 17. jūnijam.

Savukārt topošo projektu jeb "Work in Progress" prezentācijā "Annecy WIP sessions", kas notiks otrdien, 13. jūnijā, iekļauta arī režisora Ginta Zilbaloža un producenta Matīsa Kažas pilnmetrāžas animācijas filma "Straume" ("Flow"), kas iepriekš jau atlasīta filmu tirgus sadaļai "MIFA Pitches" un top kā Latvijas, Francijas un Beļģijas kopražojums ar ievērojamu Eiropas kopražojumu fonda "Eurimages" atbalstu.

Latvijas Animācijas asociācijas vadītāja Anna Zača komentēja: "Ansī festivāls un to pavadošais filmu tirgus MIFA neapšaubāmi ir gada nozīmīgākais notikums Eiropas animācijā. Latvija šajos pasākumos ar labiem panākumiem piedalās jau septīto gadu; jau trešo reizi savas filmas draudzīgi pārstāvam kopīgā stendā ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem. Arī šogad uz Franciju dosies kupla filmu veidotāju delegācija – klātienē būs pārstāvētas studijas "Atom Art", "Dream Well Studio", "Infinity Box" un "Ego Media", trijās no šīm studijām pašlaik top pilnmetrāžas animācijas filmas. Festivāla apmeklētājiem piedāvāsim plašāk iepazīties ar Latvijā pēdējos divos gados tapušajām, topošajām un drīzumā gaidāmajām filmām, un, protams, turēsim īkšķus par Indru un atbalstīsim Gintu."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti