Filmas "Viršu laika atspulgi" pirmizrādē piedalīsies filmas režisore Inga Nestere, kā arī rakstnieki Māra Svīre un Ērīks Hānbergs. Pasākumu vadīs literatūras pētniece Gaida Jablovska, informēja pirmizrādes rīkotāji. Ieeja sarīkojumā par ziedojumiem.
Izcilās latviešu dzejnieces un prozaiķes Lijas Brīdakas (1932–2022), radošais veikums mērāms vairāk nekā 70 gadu garumā. Daudzu atmiņās viņa palikusi ne vien kā pāri par 20 dzejas un prozas grāmatu autore, dramaturģe, atdzejotāja un grāmatu sastādītāja, bet arī kā aktīva Rīgas Latviešu biedrības (RLB) biedre, kas tikpat aizrautīgi darbojusies arī RLB Literatūras komisijā.
Brīdaka pazīstama arī kā filmu un grāmatu redaktore, filmu scenāriju autore, skolotāja un sabiedriska darbiniece, bet pāri visam viņa allaž bijusi gaiša un sirsnīga personība, kuras inteliģence, elegance un stāja ilgstoši nesusi literatūras vārdu plašā sabiedrības lokā.
Viņas literārā darbība ietver kā lielus, tā mazus, taču īpašu uzmanība veltīta sievietes pasaulei – ar lielu atbildību, pašapceri, intelektualitāti, takta izjūtu un savdabīgu ironiju paužot tās dažādās šķautnes. Brīdakas dzejā allaž bija iespēja saskatīt racionālas, sabiedriski aktīvas sievietes iekšējās pasaules atklāsmi. Savas pārdomas Brīdaka ietvērusi ne vien tieši dzejas rindās, bet arī dzejas krājumu nosaukumos, ir izdoti tādi krājumi kā "Man dzīve dāvina smaidu" (1962), "Zem pērkona debesīm" (1966), "Domu dienas" (1968), "Uzticības vārdi" (1972), "Gulbju pavadīšana" (1977), "Mūžīgais vaicājums" (1986) un "Virši iezied atvasaru" (2012) . Savukārt viņas prozas darbos nereti tika risinātas pārdomas par sievietes vietu sabiedrībā, ģimenes un, protams, arī mīlestības problēmas. Lija Brīdaka savā daiļradē nekad nav aizmirsusi par bērniem. Viņas sarakstītās bērnu grāmatas "Egļu zvaniņš" (1997) un "Spicie prātiņi" (1999) priecē bērnus vēl šobrīd, uzsvērts filmas pieteikumā.
Viena no Lijas Brīdakas pamatvērtībām allaž bijusi draudzība un patiesi tuvu attiecību veidošana, kas izjūtams arī Ingas Nesteres veidotajā filmā "Viršu laika atspulgi", kurā varam ieskatīties gan bērnības, gan brieduma gadu ainās, pievēršot uzmanību radošas personības dzīves ritējumam. Tuvplānos varam baudīt viņas dzīves redzējumu un ieklausīties vairāku izcilu literātes laikabiedru teiktajā.