Panorāma

Vai uguņošana Jaungada naktī ir vajadzīga?

Panorāma

Brīvdabas muzejā atzīmē saulgriežus

Ziemassvētku tirdziņš sajūsmā par stikla studiju

Ziemassvētku tirdziņš sajūsmā par «Dod pieci!» stikla studiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Līdz svētdienas vakaram labdarības maratonā "Dod pieci!" saziedots 201 444 eiro. Iespējams, daļa ziedotāju stikla studiju apmeklēja tieši tāpēc, ka iepirkās blakus esošajā Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā. Un otrādi – tie, kuri nāca šurp ziedot naudu un izvēlēties dziesmu, nespēja pretoties kanēļa, piparkūku un krustnagliņu aromātam un padevās izgaismoto būdiņu vilinājumam.

Labākas kaimiņattiecības grūti iedomāties – tā var teikt pat Ziemassvētku tirdziņu un stikla studiju. Pārdevēji atzīst, ka notiekošajam maratonā cenšas sekot līdzi, cik vien iespējams.

"Izslēdzām visu savu elektroniku, un baudām katru mirkli, ko "Dod pieci!" mums skandina," saka tirgotājs Māris.

"Dzīves ceļa beigas ir tikpat svarīgas kā sākums. Protams, mēs izjūtam, nāk cilvēki, nāk cilvēki vairāk, nāk mūziķi, nāk interesenti," stāsta karsto dzērienu tirgotāja Agita.

"Tiešām  forši! Atmosfēru rada uzreiz!" sajūsmā ir pankūku cepējs Juris.

"Ik pa laikam internetā pēc programmas paskatāmies, kas šeit notiek. Īpašais gadījums bija, kad šeit garām pagāja visi trīs Baltijas valstu prezidenti, kad viņi devās uz tikšanos studijā," stāsta stikla rotu meistare Laura.

Pārdevēji gan atzīst, ka paši vēl nav tikuši ziedot, jo jāstrādā.

"Izeju ārā, paskatos, cilvēki pat rindā stāv, bet mums nav, kad aiziet, jātirgo," atzīst piparkūku tirgotāja Natālija.

Te nu gan laiks atgādināt, ka jau rītvakar tieši pirms Latvijas Televīzijas ziņu raidījuma "Panorāma" maratons noslēgsies.

Jau vēstīts, ka Latvijas sabiedrisko mediju rīkotais labdarības maratons “Dod pieci!” šogad norisinās no 17. līdz 23. decembrim. 

"Dod pieci!" norisei 24 stundas diennaktī var sekot līdzi Latvijas Radio 5 - pieci.lv ēterā, video tiešraidi var skatīties dodpieci.lv, lsm.lv, kā arī nakts stundās LTV1 un Latvijas Radio 1. Maratons noslēgsies 23. decembrī plkst. 20.30.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Klātienē iespējams ziedot gan skaidru naudu, iemetot to ziedojumu urnā, gan ar norēķinu kartēm. Brīvprātīgie "Ziedot.lv" darbinieki pie ziedošanas punkta fiksēs par ziedojumiem izvēlētās dziesmas, lai tās nokļūtu dziesmu rotācijā.

"Dod pieci!" 2019

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad vāc līdzekļus neārstējami slimu cilvēku dzīves nogalei. Minimālais ziedojums 5 eiro nodrošinās vienu šķidras pārtikas ēdienreizi cilvēkiem, kuri paši vairs paēst nevar. Tāpat ziedojumi palīdzēs citiem paliatīvās aprūpes pacientu atbalsta pasākumiem – fizioterapeita palīdzībai, uzturspeciālista konsultācijām, transporta pakalpojumiem u.c.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks nodoti "Ziedot.lv" rīcībā, lai tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama specializēta šķidrā pārtika vai valsts neapmaksātā enterālā barošana, nodrošinātu pietiekamu un sabalansētu uzturu. Enterālā barošana nepieciešama cilvēkiem, kuri nespēj uzņemt atbilstošu uzturu dabiskā veidā, tie ir cilvēki, kuriem nedarbojas rīšanas reflekss, viņi nevar paši apēst, sakošļāt un norīt ēdienu, tāpēc tiek nodrošināta nozīmīgo uzturvielu ievadīšana organismā. Liela pacientu grupa ir tāda, kuri var uzņemt pārtiku, tomēr nepietiekamā daudzumā, vai nevar uzņemt cieto pārtiku – te risinājums ir šķidrās pārtikas maisījumi, kas ir bagāti ar nepieciešamajām uzturvielām, lai pēc iespējas mazinātu pacientu diskomfortu un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Ņemot vērā "Ziedot.lv" pieredzi, sabiedrības ziedojumus varēs izmantot arī citiem atbalstošās terapijas mērķiem - fizioterapeita vizīte mājās, uztura speciālista konsultāciju apmaksai, specializētā transporta pakalpojumu izdevumu segšanai, lai, piemēram, gulošu pacientu nogādātu ārstniecības iestādē vai specializētu aprūpes preču iegādei. No ziedojumiem netiks segti medikamenti.

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, kā arī jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai.

Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau sesto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti