Volfa dziesma: «Mystery Train» Džima Džārmuša dzimšanas dienā

22.janvārī ir slavenā kinorežisora Džima Džārmuša pusapaļā 65. dzimšanas diena.

Preslija dziesma "Mystery Train" režisora Džima Džārmuša dzimšanas dienāArtis Volfs

  Jau vairāk nekā 30 gadus Džārmušs ir viena no spilgtākajām un neparastākajām Amerikas neatkarīgā kino parādībām. Vietā būtu vārds "retums", pārliecināts Holivudas ignorētājs, ko nevilina ne nauda, ne slava.

  1970.gadā 17 gadus vecais Džims cerēja kļūt par dzejnieku un devās uz Ņujorku studēt angļu literatūru. Kāds ir rezultāts? Roberto Benīni citē Robertu Frostu itāliski filmā "Ārpus likuma", Viljams Bleiks dzejas rindās slīd kopā ar Džoniju Depu pa straumi pretī nāvei filmā "Mironis", Forests Vitakers lasa 18.gadsimta samuraju dzīves un uzvedības kodu filmā "Spoku suns. Samuraja ceļš".

  Latvijā Džārmuša vārds ārpus šaurā mākslas gardēžu loka saistās ar viņa filmu "Mironis", ko pats Džārmušs dēvē par psihedēlisku vesternu, kura rituālais ceļojums pretī nāvei izspēlēts Džonija Depa un Gerija Fārmera izpildījumā, un, protams, plašai publikai visdraudzīgāko filmu "Spoku suns. Samuraja ceļš".

  Apsveicot Džārmušu dzimšanas dienā, rubrikā skan tituldziesma no filmas "Noslēpumu vilciens". Tā ir Elvisa Preslija dziedātā "Mystery Train".

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Izklaide
  Kultūra
  Jaunākie
  Interesanti