Eirovīzija

TIEŠRAIDE! «Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss». Fināls

Eirovīzija

Duncan Laurence «Arcade» (Nīderlande)

Šī ir Eirovīzija! Citāda diskusija ar Tomu Grēviņu un Nansiju Garkalni

VIDEO: «Šī ir Eirovīzija!» – citāda diskusija ar Tomu Grēviņu un Nansiju Garkalni

17. maijā pulksten 19:00 LTV16+ "YouTube" kanālā, kā arī portālā LSM.lv skatāma tiešraide “Šī ir Eirovīzija!”.

Tiešraidi vada jau pieredzējis Eirovīzijas guru un radio personība Toms Grēviņš un Eirovīzijas entuziaste Nansija Garkalne.

Šī būs citādāka diskusija, sola organizatori. Tiešraidē tiks meklētas atbil-des uz jautājumiem: vai Eirovīzijai piestāv hip hops, kā dalībniekiem sagatavoties mentāli, cik liela nozīme dalībnieka priekšnesumā ir vēstījumam un politikai?

Pie Toma Grēviņa un Nansijas Garkalnes ciemos nāks Aminata Savadogo, Natālija Knipše, Kato, Rojs Rodžers Linkevičs, Niklāvs Mičulis, Ralfs Eilands, Rolands Če.

KONTEKSTS:

2021. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls notiks 22. maijā, bet pusfināli – 18. maijā un 20. maijā.

Nīderlandes valdība atļāvusi Eirovīzijas organizatoriem pasākuma ģenerālmēģinājumos, pusfinālos un finālā klātienē pulcēt līdz 3500 skatītājiem. Šāds lēmums pieņemts īstenojot projektu “Fieldlab”, kura laikā Nīderlandē Covid-19 pandēmijas laikā norisinās droši publiski pasākumi teātros un konferenču centros, kā arī futbola mači. Pasākumu laikā tiek veikta stingra uzraudzība un kontrole.

Jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ 2020. gada Eirovīzijas konkurss tika atcelts. Bija plānots, ka tas notiks Roterdamā, jo 2019. gadā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā uzvarēja Nīderlandes pārstāvis Dunkans Lorenss ar balādi "Arcade", izcīnot Nīderlandei tiesības rīkot nākamo konkursu. Nīderlande šīs tiesības realizēs 2021. gadā.

Eirovīzijas noteikumi nosaka, ka 2021. gada gada konkursā var piedalīties 2020. gadā izvirzītie valstu pārstāvji, taču ne ar pērn uzvarējušo dziesmu. Uz Roterdamu devusies arī Latvijas nacionālā atlases konkursa “Supernova” 2020. gada uzvarētāja Samanta Tīna ar dziesmu "The Moon is Rising". Viņa piedalīsies konkursa otrajā pusfinālā 20. maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti