VIDEO: Eirovīzijas pirmais pusfināls

Otrdien, 14. maijā, Telavivā notika starptautiskā dziesmu konkursa “Eirovīzija 2019” pirmais pusfināls. 

Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmajā pusfinālā par iekļūšanu finālā sacentās pirmās 17 valstis – Kipra, Melnkalne, Somija, Polija, Slovēnija, Čehija, Ungārija, Baltkrievija, Serbija, Beļģija, Gruzija, Austrālija, Islande, Igaunija, Portugāle, Grieķija un Sanmarino.

Tās 10 valstis, kas būs ieguvušas vislielāko punktu skaitu skatītāju un starptautiskās žūrijas kopvērtējumā, kvalificēsies dalībai finālā, kas notiks šo sestdien, 18. maijā.

Šovakar par pirmā pusfināla dalībniekiem balsot var tikai minēto 17 valstu iedzīvotāji, kā arī Izraēla, Spānija un Francija. Vakar vakarā otrā ģenerālmēģinājuma laikā pirmā pusfināla dalībniekus jau vērtēja žūrija, kuras balsojums veido 50% jeb pusi no šī vakara pusfināla rezultātiem. Vairāk par to, kā balso žūrija, var uzzināt “Eirovīzijas” oficiālajā mājaslapā

Pirmā pusfināla atklāšanā uzstāsies pērnā gada Eirovīzijas uzvarētāja Netta Barzilai, kurai pateicoties konkurss šogad notiek Izraēlā. Uz skatuves redzēs arī 1998. gada Eirovīzijas konkursa uzvarētāju Dana International, kā arī trīs dalībvalstis, kas jau ir kvalificējušās finālam – Franciju, Spāniju un mājiniekus Izraēlu. 

KONTEKSTS

Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfināli šogad notiek 14. un 16. maijā; Latvijas pārstāvji – grupa “Carousel” ar dziesmu “That Night” uzstāsies Eirovīzijas otrajā pusfinālā un sacentīsies ar dalībniekiem no Armēnijas, Īrijas, Moldovas, Šveices, Rumānijas, Dānijas, Zviedrijas, Austrijas, Horvātijas, Maltas, Lietuvas, Krievijas, Albānijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Ziemeļmaķedonijas un Azerbaidžānas.

Pusfinālā skatītāju balsojums ilgst apmēram 15 minūtes. Balsot šogad iespējams ar īsziņas (numuri parādās uz ekrāna tiešraides laikā) vai Eirovīzijas aplikācijas palīdzību.

Par savu iemīļoto dziesmu var balsot 20 reizes, taču nedrīkst balsot par valsti, kurā skatītājs atrodas. Balsojot ar aplikācijas palīdzību, skatītājs saņems ekskluzīvu pateicības videoziņu no konkursa dalībnieka, par kuru balsojis.

Balsojumu veido profesionālās žūrijas novērtējums, kuru konkursa dalībnieki saņēmuši jau dienu iepriekš, un tradicionālais skatītāju balsojums. Par dalībniekiem balsot drīkst tikai tās valstis, kuras piedalās pusfinālā; protams, nedrīkst balsot par valsti, kurā balsotājs tobrīd atrodas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti