Uz Leģendu nakti šogad aicina 38 pilis un muižas

Latvijas Piļu un muižu asociācija 26. oktobrī aicina uz tradicionālo Leģendu nakti, kad pilīs un muižās atdzīvosies vēsture un izgaismosies šodiena, kad kultūras mantojuma vērtības ikviens interesents varēs iepazīt neierastā daudzveidībā, paziņojumā medijiem informē organizatori.

Uz Leģendu nakts pasākumiem šogad ielūdz 38 asociācijas biedri – pilis un muižas. Viskuplāk -  ar 12 dalībniekiem būs pārstāvēti divi Latvijas kultūrvēsturiskie  novadi – Kurzeme un  Vidzeme.  Zemgalē būs 10,  Latgalē – četri dalībnieki.

“Šajā naktī būs sastopami baroni un baroneses, pilskungi un pilsdāmas, kalpotāji, muzikanti, aktieri un stāstnieki.

No dziļiem pagrabiem līdz augstiem torņiem, no parku tālākajiem nostūriem un pagalmiem līdz saloniem un svētku zālēm skanēs cilvēku balsis un mūzika, degs sveces un ugunskuri,

spīdēs lākturi un neona gaismas, valdīs noslēpumaini vilinoša un brīnumaina atmosfēra,” sola organizatori.

Izzinošās un teatralizētās ekskursijās, priekšlasījumos un izstādēs varēs iepazīt piļu un muižu diženumu viduslaikos un baronu laikos, izturību un postažu karu un padomju laikos, kā arī atjaunotni mūsdienās.

Skanēs klasiskās, džeza un populārās mūzikas melodijas. Būs gan jaunu, gan leģendāru solistu, kamerorķestru un visdažādāko mūzikas grupu, tostarp no kaimiņvalstīm, koncerti. 

Būs klausāmi muzikāli dzejas lasījumi, skatāmas teātra trupu, smilšu animācijas teātra, deju un cīņu kopu izrādes. Lielā ekrāna cienītāji baudīs mēmā kino zelta laikmeta mirkļus, pilīs un muižās uzņemtas filmas un pat kādas īsfilmas pirmizrādi.     

Iesaistīties varēs brīnumu pasaku, savas dzimtas ģerboņa maketa izveides, čunčināšanas jeb “crazy wool”, foto, kaligrāfijas, ķirbju dizaina, ķirbju cepumu gatavošanas, senlaicīgo pogu meistarošanas,  sveču marmorizēšanas, vēja zvanu gatavošanas un citās radošajās darbnīcās.  Ko darīt būs arī kvestu un citu spēļu cienītajiem. 

Leģendu nakti varēs izbaudīt pasākumos no pulksten 18.00 līdz pusnaktij, dažviet arī agrāk vai vēlāk – līdz pat pulksten 3.00.

Dalība pasākumos lielākoties būs bez maksas, bet atsevišķas aktivitātes, koncerti, balles – par ieejas maksu iepriekšpārdošanā vai uz vietas.

Leģendu nakts ir Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizēts un biedru rīkots ikgadējs pasākums ar mērķi popularizēt Latvijas piļu un muižu bagāto un daudzveidīgo kultūras mantojumu, veicināt vietējo tūrismu un pagarināt tūrisma sezonu.

Uz Kurzemi aicina: Apriķu muiža, Dundagas pils, Durbes pils, Jaunauces pils, Kalnsētas muiža, Kazdangas pils, Pelču pils,  Spāres muiža, Strazdes muiža, Šlokenbekas muiža, Tiņģeres muiža un Vadakstes muižas pils.

Uz Vidzemi aicina:  Alūksnes Jaunā pils, Cēsu Jaunā pils, Cesvaines pils, Jērcēnmuiža, Kokmuižas pils, Kokneses viduslaiku pilsdrupas, Liepas muiža, Puikules muiža, Sēļu muiža, Ungurmuiža, Veselavas muiža un Zvārtavas pils.

Uz Zemgali aicina: Elejas muižas Tējas namiņš, Jaunpils pils, Lielplatones muiža, Lielvircavas muiža, Staļģenes muiža, Vecauces pils, Vilces muiža, ''Villa Medem'' Jelgavā, Vircavas muiža un Zaļā (Zaļenieku) muiža.

Uz Latgali aicina: Krāslavas grāfu Plāteru pils, Lūznavas muiža, Varakļānu muižas pils, Preiļu muižas komplekss un parks.

Detalizētu informāciju par Leģendu nakts norisēm var atrast  asociācijas tīmekļa vietnē.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti