Šovs «Kurš ir kurš?» - iespēja izkāpt no komforta zonas

Pirmajā decembra raidījumā profesijas minēja māsas – aktrise Raimonda Vazdika un žurnāliste Elita Veidemane, kā arī pavāri Mārtiņš Rītiņš un Dāvis Kancāns. Lsm.lv piedāvā uzzināt, kādas dalībniekiem bija sajūtas piedalīties šovā un iejusties sev svešās profesijās. 

Veterinārārsts ar hipstera ūsām?

Sajūtas pēc piedalīšanās šovā joprojām ir lieliskas. To sajūtu ir grūti aprakstīt – ir tāda laimes sajūta. Skatuve mani vienmēr ir vilinājusi un paticis uzstāties,” tā savu dalību atceras Kristaps Reķis, kurš dzimis, audzis un skolojies skaistajās Cēsīs, bet tagad ar ģimeni dzīvo Jūrmalā un strādā Ķegumā. Šovā eksperti viņu izvēlējās bārddziņa eksperimentam, par ko Kristaps vien pie sevis noteica: „Super, es viņu piemānīšu. Uzdevumam piegāju ar mieru un pārliecību, ka esmu tas, par ko tajā brīdī izliekos”.

Iejusties šajā eksperimentā nebija grūti, jo jau četrus gadus reizi mēnesī pats apmeklē bārddziņa salonu kopt matus, bārdu un ūsas. Uztraukums par to, vai izdosies būt labam un ticamam bārddzinim, neesot bijis nemaz.

Lai gan – „kļūdījos ar krēslu – par dziļu to nolaidu, par daudz izvilku galvas balstu, aizmirsu atpogāt un atlocīt kreklu, bet pārējais gāja kā ieeļlots!” Bijis feini sabiedrībā atpazīstamajam Frīdim saķemmēt bārdu.

 „Ne es, ne Frīdis nevarēja iedomāties, ka veterinārārsts viņu ķemmēs un sniegs padomus par bārdas kopšanu,” stāsta Kristaps. Jā, tieši veterinārārsts ir Kristapa īstā profesija, lai gan pēc paša domām viņš neatbilst priekšstatam par veterinārārsta izskatu: „Man ir tetovēta roka, auskari abās ausīs, bārda un hipstera ūsas.

Sigitu izvēlas divām profesijām

„Bija satraukums, domāju, ka izgāšanās būs garantēta. Es lūdzu Dieviņu, lai mani neizvēlas viesmīles eksperimentam, jo tad noteikti paplāte no rokām izkristu!,” šādas sajūtas šovā „Kurš ir kurš?” piedzīvoja cēsiniece Sigita Norvele. Un tad tas notika, viņu izvēlējās nūjošanas treneres eksperimentam, par ko sajūtas bija satraukuma pilnas:

„Nezinu, kas bija jādara. Fiksi uzvilku treniņtērpu un botas, un jāstājas prožektoru gaismā.  Pat nespēju Vazdikas kundzei nūjošanas nūjas uzvilkt pareizi. Tālāk jau bija improvizācija”.

Uztraukums mazinājās otrajā -  bibliotekāres - eksperimentā: „Jutos daudz brīvāka. Tomēr man jāatzīst, ka latviešu alfabētā man vienmēr jūk divi burti, tāpēc skaitīju alfabētu angļu valodā”. Jāatzīst, ka, no malas vērojot Sigitas darbošanos eksperimentos, viņa bija malacis un turējās lieliski! Īstajā dzīvē viņa rada mākslas darbus, ko nevar kurš katrs. Ģenerē idejas, veido, rada un iepriecina cilvēkus, jo viņa ir – bārddzine, vīriešu friziere.

Bibliotekāre apkalpo Mārtiņu Rītiņu

„Tā bija ļoti interesanta pieredze, satiku daudzus jaukus cilvēkus,” tā savu dalību šovā „Kurš ir kurš?” atceras rīdziniece Guna Ulmane. Jau pirms šova visa dalībnieku komanda izteica minējumus, ka Gunu ārējā izskata dēļ eksperti visdrīzāk izvēlēsies viesmīles eksperimentam. „Iejusties viesmīles lomā man noteikti bija vieglāk, nekā tas būtu ar bārddziņa izaicinājumu vai veterinārārsta.

Līdz brīdim, kad žūrijas eksperts Mārtiņš Rītiņš paziņoja, ka ir veģetārietis, man šķita, ka labi tieku galā ar uzdevumu, pēc tam kļuva tikai sliktāk”.

Vieglākais viesmīļa pārbaudījumā bija tas, ka situācija bija pazīstama, tiesa gan no restorāna apmeklētāja puses. Grūtākais bija darīt lietas ar cimdiem rokās, - smaida Guna. Jebkurā gadījumā tā bija iespēja izkāpt no savas komforta zonas un iejusties citā ādā. Īstajā dzīvē Guna ir bibliotekāre.

Kā pagatavot cukurvati?

“Bija lieliskas emocijas un neviltots prieks visas dienas garumā,” tā dalību šovā “Kurš ir kurš?” atceras rīdzinieks Salvis Kromans, kura dzimtā puse ir Varakļāni. “Bija interesanti iejusties pārējās piecās profesijās, šobrīd arī varu apgalvot, ka esmu iemācījies alfabētu no galvas. Mazliet bija bail no bārddziņa eksperimenta, par laimi man nevajadzēja pildīt šo uzdevumu. Ar pārējām profesijām likās, ka spēšu tik galā.” Salvi žūrija izvēlējās cukurvates meistara eksperimentam, par ko izjūtas bijušas divējādas:

“Teorētiski zināju, kā tas jādara, bet bija aizdomas, ka vates tīšana uz kociņa var sagādāt mazas problēmas, jo pirksti nebija ietrenēti. Kad izdevās pareizi ieslēgt aparātu, tad uztraukums mazinājās un sāku darboties ar cukura kausēšanu un tīšanu”.

Salvim paveicies, ka viņu izvēlējās kā pirmo, līdz ar to atlikušo laiku viņš varēja baudīt šova norisi. Salvis šovā pārstāvēja viesmīļa profesiju, kurā darbojas jau no 18 gadu vecuma.

Studijā suņi

„Daudzas lietas apguvu ar veselīgu interesi un kā eksāmenā, kad viss vienlaicīgi jāzina,” savu dalību šovā „Kurš ir kurš?” atceras Zigrīda Sprukte no Skrīveriem.

Bijusi iekšēja nedrošība, bet tas ir tāpat kā dzīvē – ne jau visu mēs zinām, bet tāpēc attīstām intuīciju un rīcības reakciju, un vienkārši darām.

Žūrija izvēlējās Zigrīdu veterinārārstes profesijai. Šis eksperiments deva viņai drosmi, jo dzīvnieki nav sveši, Zigrīdai pašai ir suns. Arī bērnībā, vasarās dzīvojot laukos, viņa bija palīgs vecvecākiem saimniecībā ar lopiņiem. Turklāt šova suņu meitene (kurai vajadzēja veikt vispārējo veselības pārbaudi) esot bijusi ļoti draudzīga. Zigrīda turējās varonīgi eksperimenta laikā un žūrijai bija jāpapūlas, lai noteiktu - ir vai nav Zigrīda veterinārārste. Īstajā dzīvē viņa ir nūjošanas trenere, kas apmāca un ievirza cilvēkus nūjošanas procesā.

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt