Smiltenes simtgadei par godu top nakts pastaigu taka «Teiksma par gaismas bruņinieku»

Smiltenes pilsētas Vecajā parkā top īpaši Smiltenes 100 gadu jubilejai veidota nakts pastaigu taka ar skaņas, gaismas un video instalācijām "Teiksma par gaismas bruņinieku”, informēja Smiltenes novada domē.

“Teiksma par gaismas bruņinieku” būs mākslas darbs, kurā apvienota gaismu māksla, proza, dramaturģija, mūzika, aktiermāksla, scenogrāfija, video un skaņu režija, un to paredzēts piedzīvot, esot kustībā, ejot cauri Vecajam parkam virzienā no Vidusezera slūžām uz Tepera ezera pārgāzni. Parka teritorijā būs izvietoti kopumā 12 gaismas un video objekti. 

Kā norādīja Smiltenes novada domē, gatavošanās Smiltenes 100 gadu svinībām norit “stiprā cilvēka zīmē”. “Jo tieši stiprie cilvēki, tas ir – mēs visi, simt un vairāk gados esam izveidojuši savu pilsētu tādu, kāda tā ir,” skaidroja svētku organizatori, atzīmējot, ka Covid-19 pandēmijas dēļ Smiltenē nācies atteikties no svētku ieceres ar pulcēšanos vairākos muzikālos uzvedumos un tējnīcu stāstos, taču tika meklētas citas idejas, kā atzīmēt simtgadi.

Režisors Kārlis Anitens stāsta, ka šī dāvana pilsētai – nakts pastaigu taka “Teiksma par gaismas bruņinieku” – radusies, iedvesmojoties no brazīliešu rakstnieka Paulu Koelju darba “Ceļavārdi gaismas bruņiniekam”: “Man kā režisoram bija ārkārtīgi grūts uzdevums atrast veidu, kā mēs varam nosvinēt svētkus, nepulcējoties statiskā koncertā vai svinīgā pasākumā, un tomēr radīt ko pārsteidzošu, kas ļautu šajā savādajā laikā piepildīt sevi ar prieku un gaismu. Un sirds pateica priekšā – pārlasi vēlreiz Paulu Koelju “Ceļavārdu gaismas bruņiniekam”. Ir sajūta, ka šis izcilais meistars raksta par mums. Mēs vienmēr savā pilsētā esam bijuši gaismas bruņinieki, kuri zina savu ceļu. Un nešaubīgi zinām savu ceļu arī tagad – grūtā un savādā laikā, kas mūs piemeklējis. Ceļš! Es sapratu, ka jārada gaismas ceļš – īpaša pastaigu taka!

Mēs nedrīkstam pulcēties, bet mēs kopā varam būt kustībā – pastaigā.

Ļoti vēlos, lai šis mākslas darbs, ko esmu radījis, sadarbojoties ar labākajiem gaismu un video māksliniekiem Latvijā, dod veldzējumu un aizmiršanos un vienlaikus piepilda smilteniešus ar jaunu sparu un mieru, kāds raksturīgs tikai īsti stipram cilvēkam. Kur slēpjas smilteniešu spēks? Gan jau taka iedos atbildi!”

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš atzīmē: “Novēlu izbaudīt pilsētas svētkus, gūt gandarījumu un patīkamas sajūtas, kuras paliks mūsu atmiņās. Saules mūžu pilsētai. Stiprus, mērķtiecīgus tās iedzīvotājus!”

Smiltenei veidotā gaismu, video, skaņu mākslu un smilteniešu kā dalībnieku kopīgā performance divos vakaros un naktīs Vecā parka ceļu no Vidusezera slūžām līdz Tepera ezera pārgāznei pārveidos piedzīvojumā ar 12 jau iztālēm redzamiem gaismas un video objektiem, ko papildinās īpaši spēka vārdi, bet visu parku vienos kopējs muzikāls noformējums.

Lai gan mākslas darbs baudāms arī kā vienkārša pastaiga, režisors Kārlis Anitens aicina ikvienu takas apmeklētāju pirms tam iepazīties ar šī piedzīvojuma pirmo daļu – pašu teiksmu par gaismas bruņinieku, kas veidota pēc Paulu Koelju darba motīviem un kas ir pieejama elektroniski un drukātā veidā.

Nakts pastaigu takas “Teiksma par gaismas bruņinieku” radošā komanda: scenārija autors, režisors – Kārlis Anitens, gaismas –  Latvijas Nacionālā teātra gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, video – Latvijas Nacionālā teātra video mākslinieks Toms Zeļģis, balss – Dailes teātra aktrise Vita Vārpiņa.

Nakts pastaigu taka “Teiksma par gaismas bruņinieku” būs piedzīvojama 17. un 18. jūlijā no pulksten 22.00 līdz 02.00.

Informācija apmeklētājiem:

  • Nakts pastaigu taka Vecajā parkā būs veidota vienvirziena kustībā – takas sākums no Abulas un Pils ielas 10 krustojuma, tā noslēdzas pie Tepera ezera pārgāznes, Abulas un Kanāla ielas krustojumā. Lai atgrieztos pastaigu takā otrreiz, apmeklētājiem jādodas uz sākumpunktu. Ieeja Vecajā parkā no citām pusēm būs aizliegta. 
  • Takas garums ir 1,5 kilometri, to nesteidzīgā solī var paveikt 30 līdz 40 minūtēs. Kopumā  takā izvietoti 12 objekti, kuri cits citu papildinās, tādēļ svarīgi takā doties no sākumpunkta uz noslēguma punktu. 
  • Lai nodrošinātu apmeklētāju drošību, pa taku būs aizliegts pārvietoties ar velosipēdiem un skrejriteņiem.
  • Takas apmeklētāji aicināti nepulcēties pie konkrētiem objektiem, bet atrasties pastāvīgā kustībā, ievērot valstī noteiktos distancēšanās ierobežojumus. Cilvēkus ar jebkādiem elpceļu slimību simptomiem aicina palikt mājās.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt