Rīgā sagaidīt Jāņus šogad aicina pilsētvidē un piedaloties kultūras iestāžu aktivitātēs

Lai izvairītos no lielas ļaužu pulcēšanās, šogad Rīgā nenotiks tradicionālais Zāļu tirgus un Līgo svinības 11. novembra krastmalā un Dzegužkalnā, medijus informē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā. Tā vietā, sagaidot Līgo vakaru un Jāņu dienu, rīdzinieki aicināti svētkus pavadīt pilsētas dārzos un parkos, Lucavsalā, pludmalē, Ķīšezera krastā, Mežaparkā, kā arī iesaistīties kultūras iestāžu piedāvātajās aktivitātēs.

Izstādes

Divos galvaspilsētas kultūras centros apmeklētājiem atvērtas izstādes. Kultūras centrā "Iļģuciems" ir eksponēta TLMS "Ceplis" keramikas darbu izstāde "Jāņu dienu sagaidot", bet kultūras centra "Ritums" telpās būs apskatāma TLMS "Rota" izstāde "Rotā, saulīt, Rotā", kurā izstādītie darbi īpaši veltīti saulgriežu laikam.

Virtuāli un attālināti koncerti

Vasaras saulgriežiem tradicionālas melodijas un rituālus aicināts baudīt ikviens, jo kultūras centra "Ritums" 12 folkloras kopas sagatavojušas īpašu programmu "Jāņugunis", kas virtuālā veidā bez maksas tiks dāvināta katram interesentam un kalpos ne tikai kā Jāņu ieskaņas koncerts, bet arī kā muzikālais fons, ko klausīties saulgriežu svinībās mājas apstākļos. Koncerta ieraksts būs pieejams internetā gan 19. jūnijā pulksten 16.00, gan arī pēc šīs dienas kultūras centra "Ritums" sociālo tīklu, tostarp “Youtube”, kontos.

Tā kā šogad satikties lielajā līgošanas pasākumā 11. novembra krastmalā nebūs iespējams, Rīgas pašvaldība piedāvā klausīties pērnā gada pasākuma "Līgosim Krastmalā! Pirms 100 gadiem Daugavmalā…" lielkoncertu – Raimonda Paula joku dziesmu programmu "Viena tante teica". Tajā dzirdamas vairāk nekā 40 Maestro radītas dziesmas, kuras izpilda Latvijā populāri mūziķi un solisti. Šo notikumu atmiņā varēs atsaukt tīmekļa vietnē "Facebook".

19. jūnijā no pulksten 18.00 līdz 20.00 kultūras centra "Mazā ģilde" dārzā notiks svētku ieskandināšanas pasākums "Skani droši, Līgo dziesma!", kurā tradicionālās Līgo dziesmas skanēs sieviešu folkloras kopas "Vilcenes" izpildījumā. Drošības apsvērumu dēļ apmeklētājiem ieeja dārza teritorijā būs liegta – klausīties un vērot folkloras kopas priekšnesumu interesenti varēs no Līvu laukuma.

Radošās darbnīcas

Kultūras iestādes iedzīvotājiem piedāvā iesaistīties arī radošajās darbnīcās. No 9. līdz 30. jūnijam Rīgas Porcelāna muzejā tiek rīkota "Līgo darbnīca". Savukārt Kultūras pils "Ziemeļblāzma" 22. jūnijā no pulksten 19.00 interesentus aicina uz vainagu pīšanas meistarklasi, kuru vadīs floriste Rasma Isajeva. Dalība abās darbnīcās ir par maksu.

Svētki pilsētvidē

Svētku sajūtu Rīgā radīs arī vides mākslas objekta "Goda vārti" stāsts "Mans zelts ir manas tradīcijas", kas veltīts vienai no spēcīgākajām tautas tradīcijām – pirtniecībai.

Līdztekus šim stāstam pilsētā par Līgos svētkiem liecinās pie apgaismes stabiem izvietotie karogi ar latviešu ornamentu – Saules zīmi, kas simbolizē mūžīgu kustību, dzīvības spēku, gaismu un harmoniju. Savukārt pilsētvidē lielformāta stendos būs redzami mākslinieka Reiņa Helmaņa veidotie plakāti, kura dizainā tiek izmantots stilizēts tautas deju elements – rotācijas attēlojums. Spirāle simbolizē attīstību un tiekšanos uz augšu pret gaismu, kas Līgo svētku laikā sasniegusi savu augstāko punktu.

Tirdziņi

No 17. līdz 20. jūnijam Līgo tirgus risināsies Kalnciema kvartālā. 19. jūnijā ikviens gaidīts Vērmanes dārzā, kur notiks Latvijas amatnieku un zāļu tirgus "Gabaliņš Latvijas Līgo!", savukārt 20. jūnijā Āgenskalnā būs "Amatnieku tirgus". Svētku noskaņa valdīs arī Imantas tirgū un Rīgas Centrāltirgū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti