Par komisko ģimenes drāmu «Projekts: Šķiršanās»

“Projekts: Šķiršanās” ir stāsts par vidusšķiras pāri, kuru attiecībās pamatīgu krīzi radījuši Covid-19 pandēmijas ierobežojumi pavasarī.

Nespējot vairs sadzīvot ar vīra neieinteresētību kopdzīvē un saņemot spēku sākt jaunu dzīvi, Laura (Rēzija Kalniņa) pieņem lēmumu šķirties. Aivars (Gatis Gāga) par Lauras lēmumu nav sajūsmā, taču mīļā miera labad pieņem Lauras aicinājumu šķirties cieņpilni un mierīgi – dodoties pie pāru konsultanta (Ģirts Krūmiņš).

Šķiršanās procesā gribot negribot aktīvi iesaistās arī kaimiņos dzīvojošie ģimenes draugi (Madara Botmane un Ivo Martinsons), bet Lauras un Aivara pieaugušie bērni (Elīna Vaska un Kārlis Dzintars Zahovskis) uz norisēm vecāku dzīvē noskatās kā uz traģikomēdiju.

Seriāla galvenās lomas atveidotāja Rēzija Kalniņa norādījusi, ka, izlasot seriāla scenāriju, viņā raisījušās pārdomas par to, ko ģimenēm licis pārdzīvot Covid-19 laiks pavasarī, kā arī jautājumus par attiecībām kopumā.

Ir cilvēki, kuri, iespējams, dzīvo kopā pieraduma dēļ, vai, kā mēs aizkadrā runājām, komforta zonā. Un ne vienmēr šī zona ir komfortabla. Tu esi kā vāvere, tajā ritenī griezies, griezies, griezies… Un tad tas ritenis pēkšņi apstājas, būrītis tiek atvērts, bet tu neej ārā, jo tev bail,” spriež aktrise. Tas ir viens no diviem iemesliem, kā Rēzija Kalniņa atradusi motivāciju piedalīties šajā projektā.

Otrs motivators bijis režisore Linda Olte – jo režisore "beidzot ir sieviete”.

Seriāla scenārija pamatā ir Igaunijas sabiedriskās televīzijas (ETV) seriāls “Šķiršanās igauņu gaumē”. Gan oriģinālā scenārija veidošana, gan igauņu versijas režija tika uzticēta vīriešiem, un Lindai Oltei vajadzēja domāt arī par to, kur seriālā atklājas vīrieša skatupunkts un kādā lomā stāstā ienāk sieviete. “Ja jāatbild, kurš ir svarīgāks, man šķiet, ka tas ir vīra stāsts, jo sieva visu uzsāk un kuļ, bet mēs vairāk sekojam vīram. Tomēr ir skaidrs, ka tas ir abu stāsts,” vērtēja režisore.

Seriāla adaptāciju īstenojis pieredzējušais scenārists Ivo Briedis. Linda Olte, kurai šis ir pirmais seriāla režijas darbs, atklāja, ka ļoti daudz domājusi par to, kāds būs kadra vēstījums un seriāla stilistika. “Mēs ar operatoru Ņikitu Korņevu ļoti gribējām, lai tas nav tipisks televīzijas seriāls. Lai tas vizuāli izskatās gaumīgi un kvalitatīvi. Ir dažas tādas lietas, ko kompozicionāli mēs pārkāpjam – kaut kādus likumus, ka, piemēram, mēs speciāli kadrējām sienu starp cilvēkiem – tā simbolizējot, ka [varoņi] viens otru vienkārši nedzird. Tādas mazās nianses, ko, es pieļauju, skatītājs varbūt nepamanīs,” stāsta Linda.

Līdztekus Rēzijai Kalniņai, Madarai Botmanei, Gatim Gāgam, Ivo Martinsonam un Ģirtam Krūmiņam lomas seriālā atveido arī Elīna Vaska, jaunais aktieris Kārlis Dzintars Zahovskis, Juris Bartkevičs, Dace Everss, Ivars Krasts, Ģirts Ķesteris, Jevgeņijs Šurs un citi.

Komiskā ģimenes drāma “Projekts: Šķiršanās” – no 30. oktobra piektdienās pulksten 21.05 LTV1 un Replay.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti