Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Noslēdzas festivāls «Dzīres Kuldīgā»

Svētdien, 21. jūlijā, Kuldīgā noslēdzas grandiozais festivāls “Dzīres Kuldīgā”. Šie ir vieni no vecākajiem pilsētu svētkiem Latvijā un notika 24. reizi. Šī gada svētku vadmotīvs bija mūzikas instrumenti. Kā allaž, svētki pārsteidza ar dažādiem jaunumiem -  Latvijā vēl nebijušiem ārzemju viesiem un arī pašu radošo ieceru īstenojumu.

Vietā, kur ikdienā valda sports, Kuldīgas vieglatlētikas manēžā, nu radītas noslēpumainas, romantiskas un sapņu noskaņas. Spāņu mākslinieku Dāvida Moreno un Kristinas Kallejas muzikāli akrobātiskais šovs “Levitējošās klavieres” radīts pagājušajā gadā. Latvijā viņi ir pirmo reizi, un Ziemeļeiropā šogad Kuldīga ir vienīgā vieta, kur šo uzvedumu varēja baudīt. Elpu aizraujošais priekšnesums notiek uz lielizmēra klavierēm, kas karājas astoņus metrus virs zemes. Tās ir kā simboliski vārti uz spāņu mākslinieku unikālo pasauli, caur kuriem atklājas viņu kaislīgais mīlas stāsts. Tajā ir dzeja, veiklība, humors, arī mūzika, deja, akrobātika, ko vēl emocionālāku padara projekcijas un gaismas.  

"Mēs radām savu īpašo maģisko universu ar bagātīgām emocijām, pārsteigumiem un mīlestību. Tas ir sapnis. Mēs vēlamies ar šo izrādi pateikt, ka ir jānojauc siena starp cilvēkiem, viņu attiecībām," stāstīja spāņu mākslinieki Dāvids Moreno un Kristina Kalleja.

Šogad aprit 777 gadi, kopš Kuldīga pirmo reizi ir pieminēta vēturiskos dokumentos. Kā veltījums šim faktam Kuldīgas vecpilsētas sirdī – Rātslaukumā - bija izveidota mākslas instalācija ''Skatuve no 777'', un skatītāji varēja baudīt priekšnesumus no visām pusēm. Noteiktās stundās septiņi piansti vienlaicīgi spēlēja uz septiņām baltām klavierēm.

"Dzīrēs neiztikt bez jau tradicionāliem pasākumiem – un tas ir krāšņs gājiens, arī Alekšupītes skrējiens un karnevāls, kāds ir tikai Kuldīgā. Šogad pa Alekšupīti devās septiņi gulētāji, arī latviešu filmu varoņi no Emīla nedarbiem, bet  filmas ''Tās dullās Paulīnes dēļ'' atveidotāji bija atbrakuši no Ķeguma novada un Ogres,"  pauda džeza pianiste Marika Šeripo.

Svētku laikā mutuļoja visa pilsēta, te bija nodarbes katra gaumei, katrai paaudzei. Viens no jaunumiem – svētku galvenais norises centrs bija pie Māras dīķa. Tā kā svētku vadmotīvs bija saistīts ar muzikas instrumentiem, tad arī te īpaši izveidots karuselītis bērniem, koncerti uz dažādām skatuvēm, serenādes ērģeļu laivā, ballēšanās līdz rīta gaismai un krāšņa muzikālo strūklaku izrāde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti