Latvijas pilīs un muižās notiks Vēsturisko parku un dārzu dienas

Otro reizi Latvijas pilīs un muižās notiks Vēsturisko parku un dārzu dienu, kas tiek organizētas, lai sabiedrībā radītu labāku izpratni par kultūras mantojumu, veicinātu dārzu un parku izpēti, atjaunošanu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī sekmētu vietējo tūrismu, informē Latvijas Piļu un muižu asociācijā

Vēsturisko parku un dārzu dienās 4. un 5. jūlijā piedalīsies 26 pilis un muižas no visiem Latvijas reģioniem.

Kurzemē viesus gaidīs Dundagas pils, Durbes pils, Jaunauces pils, Jaunmoku pils, Kazdangas pils un muižas parks, Kukšu muiža, Spāres muiža, Tāšu muiža, Tiņģeres muiža un Ventspils Livonijas ordeņa pils.

Zemgalē – Abgunstes muiža, Elejas muižas Tējas namiņš, Ērberģes muiža, Lielplatones muiža, Lielzalves muiža, Pālena muiža, Vecauces pils, Vecmēmeles muiža, Vilces muiža, Vircavas muiža un Zaļā (Zaļenieku) muiža.

Vidzemē – Alūksnes pils, Cesvaines pilsmuiža, Krimuldas muiža un Ungurmuiža.

Latgalē – Varakļānu muižas pils.

Ikviens dalībnieks ir atradis savu stāstu un stāstnieku par loloto parku un dārzu un par tajā padarītajiem un ieplānotajiem darbiem; savas smaržas un garšas dobēs, uz šķīvjiem un glāzēs; savas skaņas nošu rakstos, instrumentos un cilvēku balsīs; savas radošās darbnīcas, aizraujošas galda un dārza spēles un sportiskus turnīrus, ar ko ikvienu interesentu iepazīstināt, iepriecināt un iesaistīt abās dienās vai tikai vienā no tām.  Varēs arī apskatīt izstādes, muzeju ekspozīcijas, iepirkties stādu un labumu tirdziņos.

Vēsturisko parku un dārzu dienu programmas apkopotā veidā ir pieejamas asociācijas interneta vietnes sadaļās “Jaunumi” un “Notikumi” (kalendārā). Tās meklējamas arī dalībnieku – piļu un muižu – mājaslapās un/vai sociālajos tīklos. Pirms doties ceļā, ieteicams sazināties ar dalībnieku norādīto kontaktpersonu informācijas precizēšanai.

Dalībnieki parūpēsies par valstī noteikto epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai ievērošanu, un organizatori aicina arī apmeklētājus būt atbildīgiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti