Dienas ziņas

Norvēģijā pingvīnus potē pret putnu gripu

Dienas ziņas

Vēl nav apzināti vakcinējamie, kuri ir mājas aprūpē

Vienīgais klaunu muzejs piedzīvo pārmaiņas

Klaunu muzejam Talsos pārmaiņu gads – jaunas mājas un top izklaides programma

Vienīgajam klaunu muzejam Latvijā martā apritēs piecu gadu jubileja. Muzejam šis ir pārmaiņu gads – atrastas jaunas mājas un top arī jauna programma.

Līdz šim Klaunu muzejs atradās Talsu novada muzejā, beidzoties īres līgumam, tika nolemts to nepagarināt un klaunu kolekcijai nācās meklēt jaunas telpas. Sākotnēji tas šķitis diezgan neiespējami, tika pat apsvērta pārcelšanās uz Kandavu, bet par situāciju uzzinājusi kāda talsiniece, piedāvājot muzejam savu neapdzīvoto divstāvu māju.

Klaunu muzeja saimniece Ilze Pumpure stāsta: “Man bija rakstīts nevis “klauni meklē telpas”, bet “klauni meklē mājas”. Es to uzrakstīju tā nejauši, man beigās piezvana un piedāvā māju. Tev vajag sapņot to, ko tu gribi. Tu neprasi telpas, tev iedos vienu telpu, tu prasi māju. Man jāapdzīvo piecas istabas un virtuve, un viss āra laukums.”

Pārvākšanās un fakts, ka muzeji slēgti, ļāvis veikt inventarizāciju. Pirms pieciem gadiem Klaunu muzejā bija ap 100 klaunu, nu to skaits palielinājies četras reizes.

Šis ir īstais brīdis, lai izstrādātu jaunu izklaides programmu, un plānots, ka klauniem pievienosies arī kanisterapijas suņi.

Ilze Pumpure skaidro: “Varēs nākt ģimenes gan ar bērniem, gan suņiem. Suņi šeit var darboties un, ja ir kāds bērns, kurš grib satikt tādu suni, tad šeit tas var notikt. Ir arī vesela liela zāle, ko es nepiekrāmēšu, lai paliek tukša un tie suņi tur var darboties.”

Līdz brīdim, kad muzeji atkal varēs vērt durvis apmeklētājiem, klaunu jaunajās mājās darāmā vēl ļoti daudz. Ir jāveic remonts, jāiekārto telpas, arī dārzā nepieciešama labiekārtošana un, kā saka muzeja saimniece, tas noteikti aizņems vairākus mēnešus.

“Rakstām projektus, lai daudz kas varētu ārtelpā notikt. Teorētiski es esmu viena, man viss vienai jāizgudro. Bet draugi man ir, atbalstītāju man ir ļoti daudz, kas mani atbalsta, man jūt līdzi,” atzīmē muzeja saimniece.

Atbrīvotās Talsu novada muzeja telpas ilgi tukšas nebūs. Šobrīd tiek strādāts pie jaunas ekspozīciju stratēģijas, jo muzejā iztrūkst ekspozīcijas par Talsu un Talsu novada vēsturi.

Talsu novada muzeja direktors Uldis Jaunzems-Pētersons stāsta: “Laiks ir, mēs [strādājam] pamazām, tādā cerībā, ka uz muzeja simtgadi, kas ir 2023. gadā, mums varētu būt tie projekti izstrādāti. Tās telpas lejā šobrīd tiks izmantotas izstāžu vajadzībām.”

Tāpat ir plānots izveidot kafejnīcu, kas reiz muzejā jau bijusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt