Maskavā brīvdabas muzejā “Kolomenskoje” izveidota jauna izstāde ar nosaukumu “Krievu Ziemassvētku eglītes trīs gadsimti”. Izstāde atspoguļo Jaunā gada un Ziemassvētku svinēšanas vēsturi no 17. gadsimta līdz pat mūsdienām.
Pirms 1700. gada Jaunais gads Krievijā tika svinēts 1. septembrī, jo krievu kalendārs sākās no pasaules radīšanas, nevis no Kristus dzimšanas. Tradīciju svinēt Jauno gadu 1. janvārī Krievijā ieviesa Pēteris I līdz ar kalendāra reformu. Tradīcijas gan nemainījās uzreiz ar oficiālo lēmumu. Līdz 19. gadsimta beigām Jaungada svētkus svinēja gan vecajās, gan jaunajās tradīcijās. Izstādē apskatāmas arī ragavas, 19. līdz 21. gadsimta eglīšu rotājumi, rotaļlietas, dāvanas, cienasti un gleznas, kas ataino svētku svinēšanu dažādos laikos.
Izstādes instalāciju speciālists Boriss Rodionovs norādīja: “Izstāde ir jauka, omulīga un silta. Šeit var ceļot no viena gadsimta uz citu, no jaunajiem laikiem līdz pagātnei.”
Stāstu par ziemas tradīcijām vēsta arī etnogrāfiskā muzeja artefaktu eksponāti, atsaucoties uz dziesmām, dejām, zīlēšanu un dziesmām, kas aizstāja senākās pagānu paražas.