Jauna pastmarka Latvijas autobūves vēstures sērijā

Latvijas Pasts izdod otro pastmarku Latvijas autobūves vēstures sērijā – uz tās automobilis "Ford-Vairogs V8", informē pasta pārstāve Gundega Vārpa.

Latvijas Pasts izdevis otro pastmarku sērijā "Latvijas autobūves vēsture – Motormuzeja unikālie eksponāti", un uz tās redzams Rīgas automobiļu fabrikas "Ford-Vairogs" 1939.gadā izgatavotais "Ford-Vairogs V8" modelis. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota 2018.gada 13.jūlijā Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā "Origo" Stacijas laukumā 2, Rīgā, no plkst.8 līdz 19.

Jaunās Latvijas autobūves vēsturei veltītās pastmarkas nominālvērtība ir € 1,39, kas atbilst ierakstītas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Kopējā pastmarku tirāža sasniedz 100 000 eksemplāru, un līdz ar pastmarku izdota arī īpaša aploksne 1000 eksemplāros. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

"Ford-Vairogs" bija lielākais autobūves uzņēmums Baltijas valstīs, un no 1937.gada septembra līdz 1940.gadam tas Rīgā ražoja automašīnas pēc "Ford Motor Company" licences. Rīgas Motormuzeja kolekcijā apskatāmais "Ford-Vairogs V8" automobilis ražots 1939.gadā. To pirms Otrā pasaules kara iegādājies kāds Dobeles apkaimes ārsts.

Sērijā "Latvijas autobūves vēsture – Motormuzeja unikālie eksponāti" izdotās pastmarkas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti