FOTO: Kuldīgā arī šogad augs kulturālie kartupeļi

Arī šogad 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, Kuldīgā iestādīti kulturālie kartupeļi. Šogad kulturālo kartupeļu lauks Pārventas parkā Kuldīgā veltīts darītājiem – cilvēkiem, kas ar savu veikumu ir veidojuši mūsu tautas garīgo stāju un kalpo par piemēru citiem, informēja fonda “Viegli” pārstāvji.

Kulturālo kartupeļu lauku šogad papildina vieni no rosīgākajiem dabas iemītniekiem – bites. Bišu māja, kurā vasaras sākumā būs jau ap 10 000 bišu liela saime, veidota sadarbībā ar bitenieku Uģi Mālnieku. Līdztekus esošajai mākslas instalācijai, piknika vietai “Vēl daudz lielāks galds virs mana galda” lauka apmeklētāji var apskatīt izstādes “Kur zeme tā” ekspozīcijas fragmentus.

“Trešo kulturālo kartupeļu sezonu gaidījām ar nepacietību, jo plānotas vairākas cilvēkus iesaistošas aktivitātes pie lauka Pārventas parkā. Jau jūnijā atklāsim trīs “augtuves” – mazas mājiņas – turpat pie kulturālo kartupeļu lauka, kurās būs ekspozīcija par lieliem latviešiem no Latvijas Kultūras kanona. Interaktīvajās “augtuvēs” varēs iepazīties ar Ēvalda Valtera, Aleksandra Čaka un Zentas Mauriņas veikumu,” stāstīja “Kartupeļu lauka radio” vadītājs Emīls Lukjanskis.

Kulturālo kartupeļu laukā tradicionāli iestādītas kartupeļu šķirnes “Brasla” un “Magdelēna”. Līdzās kartupeļiem iesēts arī baltais āboliņš un saulespuķes. Savukārt bišu māja, kas atrodas kartupeļu lauka vidū, īpaša ar to, ka tajā cilvēks var apgulties un uz mirkli pazust pasaulē, kas pazīstama bitēm un kartupeļiem. “Lieli un darbīgi cilvēki, viņu stāsti kalpo par iedvesmu mums arī šogad. Turpinām lasīt un stāstīt citiem par Imanta Ziedoņa “Kurzemīti”. Šosezon dosimies arī vairākās ekspedīcijās pa visu Latviju, lai iepazītu un aprakstītu mūsdienu lielos cilvēkus,” atklāja Emīls Lukjanskis.

Par kulturālo kartupeļu lauku

Kulturālo kartupeļu lauks turpina attīstīties kā kultūrvieta Kuldīgā, kas izklaidē un vedina izzināt Imanta Ziedoņa darbā “Kurzemīte” paustās vērtības neierastā veidā. Ziedoņa muzejs pēta un kopā ar Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” veidoto “Kartupeļu lauka radio” atspoguļo, materializē grāmatā paustās vērtības. “Kartupeļu lauka radio” ir radio ir “platforma stāstiem par lieliem cilvēkiem, kur labo radīt un raidīt”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt