Rīta Panorāma

Šodien sākas starptautiskais senās mūzikas festivāls Rīgā un Rundālē

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

KOncerts «Kartupeļu Ziedonis» un radošās darbnīcas

Fonds «Viegli» svin kartupeļu ziedēšanu Kuldīgā

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” 12. jūlijā pie Kulturālo kartupeļu lauka Kuldīgā aicina ikvienu interesentu ieskandināt pirmos kartupeļu ziedēšanas svētkus. Visas dienas garumā paredzētas dažādas aktivitātes – bezmaksas pasākumi, darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, kā arī izglītojoši semināri lauksaimniecības nozares speciālistiem. Kartupeļu ziedēšanas svētku noslēgumā paredzēts fonda “Viegli” pirmais brīvdabas koncerts “Kartupeļu ziedonis”.

Kartupeļu ziedēšanas svētkos no plkst. 15.00 līdz plkst. 19.00 paredzētas bezmaksas izglītojošās lekcijas, pieredzes stāsti no kartupeļu audzētājiem par tā vēsturisko izcelsmi, šķirnēm, selekcionēšanu, vides un klimata ietekmi uz kartupeļu audzēšanu.

Gan lieli, gan mazi pasākuma apmeklētāji radošo darbnīcu laikā varēs izgatavot stresa bumbas no Latvijā ražotās “Aloja Starkelsen” bioloģiskās kartupeļu cietes un atklāt citas brīnumainas cietes īpašības. Ikvienam būs iespēja pārbaudīt savas spējas erudīcijas spēlē, piedalīties kartupeļu mizošanas čempionātā, kur iegūt balvas un vērtīgas zināšanas. Bērni varēs ziedēt kopā ar kulturālajiem kartupeļiem, izgatavot savus vējdzirnavu ziedus un darboties zīmēšanas darbnīcā. Radošo darbnīcu programmā gan bērniem, gan pieaugušajiem būs iespēja iepazīties arī ar Zinātkāres centru “ZINOO”, kas pārsteigs ar eksperimentiem un neredzētiem brīnumiem.

Kartupeļu lauks Kuldīgā apliecina Imanta Ziedoņa pārlaicīgo literāro darbu “Kurzemīte”, kas būs Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” un Ziedoņa muzeja fokusā turpmākos gadus. Iedvesmojoties no šī Ziedoņa darba tapusi arī pirmā fonda brīvdabas koncerta “Kartupeļu ziedonis” programma.

Šīs vasaras muzikālais notikums ir jauna koncertu cikla sākums, un šogad koncertā uzstāsies “Kartupeļu bigbends” mūziķa Goran Gora (Jānis Holšteins-Upmanis) vadībā. Īpaši aranžētas koncertā skanēs tādas laika pārbaudi izturējušas dziesmas, kā Imanta Kalniņa “Dūdieviņš”, grupas “Pērkons” dziesma “Pie baltas lapas”, Edgara Liepiņa izpildītā “Tāpēc jau, ka nevar zināt kāpēc” un daudzas citas, kas koncertā mijiedarbosies ar Imanta Ziedoņa dzejas lasījumiem.

“Atzīmēšu, ka šis būs ļoti neparasts koncerts arī man. Šo ziedoni gribētos dēvēt par muzikālu uzvedumu, kur Imanta Ziedoņa dzejas lasījumi paspilgtinās izcilus latviešu mūzikas skaņdarbus. Mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics iejutīsies stāstnieka lomā, un kopīgi esam uzbūruši koncertuzvedumu, kas izskanēs dabā, ritot saulei un ziedot kulturāliem kartupeļiem,” tā par koncertu stāsta mūziķis Goran Gora.

Kulturālo kartupeļu lauks Pārventas parkā Kuldīgā šopavasar tapis sadarbībā ar Kuldīgas novada domi un realizēts, pateicoties uzņēmumam “Amazone grupa”, un tas iestādīts kā mākslas darbs mākslinieku Voldemāra Johansona un Velgas Vītolas vadībā.

Iedvesmojoties un pētot Imanta Ziedoņa darbu “Kurzemīte”, tapis Kartupeļu lauka radio (KLR). KLR dzirdams interneta vietnē fondsviegli.lv/lv/radio un "Android", "iOS" viedierīču lietotnēs. Fonda “Viegli” mūziķi un draugi sociālajos medijos aizsākuši akciju #esklausosKLR, kas mudina ikvienu izbaudīt KLR.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt