Festivālā «Ladyfest» svinēs sievietes perspektīvu dzīvē un mākslā

No 2. līdz 8. martam Rīgā jau otro gadu notiks festivāls “Ladyfest”. Kaņepes Kultūras centrā gaidāmi mākslas pasākumi un praktiskas darbnīcas, kas “palīdzēs veidot labākas attiecības ar savu ķermeni, iemācīties jaunas prasmes un tikt galā ar stresa situācijām”, medijus informē festivāla organizatori.

Pateicoties Latvijas Nedzirdīgo savienībai, vairākiem pasākumiem tiks nodrošināts tulkojums zīmju valodā.

Rīkotāji uzsver – festivāls ir īpašs, jo tā “saturs tiek veidots demokrātiskā veidā: mākslinieces, zinātnieces un aktīvistes pašas iniciē tēmas, par ko un kā vēlas runāt.”

Pasākumu programma:

 • Pirmdien, 2. martā, pulksten 19.00 – dzejas lasījumi un sarunu vakars "Mātes". Kāda ir to sieviešu pieredze, kas raksta?  Vai viņas saņem pietiekamu atbalstu, lai varētu rakstīt, kad bērni ir mazi? Ko viņas tā dēļ ir upurējušas? Vai viņām ir nācies taisnoties, kāpēc viņām joprojām nav bērnu? Vakarā piedalīsies piecas dzejnieces – Anna Auziņa, Ausma Perons, Ruta Štelmahere, Madara Gruntmane, Marija Luīze Meļķe. Vadīs Inga Gaile.
 • Otrdien, 3. martā, pulksten 18.30 – vēsturnieces Inetas Lipšas lekcija “Sieviešu politiskā aktīvisma sākumi Latvijā: no Piektā gada līdz Satversmes sapulcei”. Kur palika Piektā gada revolucionāres? Kādus pagriezienus 1917.–1919. gada notikumi ieviesa sieviešu politiskajā aktīvismā, un pie kā tas ir novedis latviešu sociālo atmiņu 21. gadsimtā? Lekcijai būs nodrošināts tulkojums zīmju valodā.
 • Trešdien, 4. martā, pulksten 19.00 – Džemmas Sudrabas komiski feministiskā podkāsta “Starp mums, meitenēm, runājot” ieraksts.
 • Ceturtdien, 5. martā, pulksten 18.30 – mākslinieču vakars, kurā par savu mākslu stāstīs Sandra Krastiņa, Izolde Cēsiniece, tandēms Skuja Braden, Inga Meldere, Vivianna Maria Stanislavska un Laura Šterna, pārstāvot plašu mākslas žanru daudzveidību – glezniecību, instalāciju, performanci un tēlniecību. Pasākumā tiks prezentēts Viviannas Marias Stanislavskas zīns “PORNO/INTIMITĀTE”, kas tapis pēc izstādes “Euro Femmes” darba motīviem. Vakara vadītāja – māksliniece un publiciste Rasa Jansone.
 • Piektdien, 6. martā, pulksten 18.00 – pavisam svaigā Latvijas “Drag King” kolektīva šovs “Feast for the Ladies”. Performances dalībniekus iepazīstinās pirmais kronētais "drag king" Emmanuele Lampá. Vakara īpašie viesi būs vodeviļu blūza grupa “Kaisa Ling Thing” no Igaunijas, kas savā pirmajā uzstāšanās reizē Latvijā atvedīs skandalozus tekstus un feminismu, burlesku un aktuālo politiku. “Drag King” performance ir teatrāla vīrišķības izpēte un ķermeniska iemiesošana.
 • Piektdien, 6. martā, pulksten 22.00 – DJ vakars ar Lévi un Agnesi Medni.
 • Sestdien, 7. martā, pulksten 12.00 – Jolantas Znotiņas poētiskā zīmju valodas un kustības performance “Sieviete un karš” par dažādām sieviešu lomām kara apstākļos pirms simt gadiem un mūsdienās. Jolanta Znotiņa ir vienīgā profesionālā vājdzirdīgā aktrise Latvijā, kura piedalījusies teātra projektos Latvijā un ārzemēs un darbojas  biedrībā “Teātris azotē”, kurā iestudē izrādes, apvienojot gan runāto, gan zīmju valodu, kustību un mūziku. Pēc performances aktrise vairāk pastāstīs par sevi. Pasākumā tiks nodrošināts tulkojums zīmju valodā.
 • Sestdien, 7. martā, pulksten 12.30 – Latvijas Nedzirdīgo savienības zīmju valodas darbnīca. Tajā varēs uzzināt, kā komunicē nedzirdīgi cilvēki, kā uzsākt sarunu ar nedzirdīgu cilvēku, kā veidojas cilvēku vārdi zīmju valodā, iemācīties ne tikai sasveicināties, bet arī iepazīstināt ar sevi un pateikt citas noderīgas frāzes zīmju valodā. Darbnīcu vadīs Inese Immure un Ilona Liniņa.
 • Sestdien, 7. martā, pulksten 14.30 – pārdomu darbnīca “Attiecības ar manu ķermeni”. Darbnīcā piedāvās laiku un telpu, lai pārdomātu, kā šīs attiecības ir veidojušās, kādas tās ir tagad un kādas tās vēlamies. Attieksmes pret savu ķermeni pētīs, veicot individuālus pārdomu uzdevumus. Darbnīcu vadīs Anete Biteniece un Annija Sprīvule – viņas abas vieno darbs izglītības jomā un biežas sarunas par sevis pieņemšanu un rūpēm par sevi.
 • Sestdien, 7. martā, pulksten 17.00 Laura Šterna interaktīvā lekcijā piedāvās iepazīties ar rīku, kuru izmantot brīžos, kad “viss ir slikti”, “apriebies kolēģis”, “gribu iet iepazīties ar to jauko cilvēku pie bāra, bet sasodīti bail izgāzties” un citos gadījumos. Laura Šterna ir aktīviste dažādās dzīves sfērās, brauc ar velo, pērk lietas savos maisiņos un burciņās, iestājas par dzīvniekiem, mācījusies neirolingvistisko programmēšanu (NLP) un koučingu, uzstājas stendapā un darbojas performances mākslas lauciņā.
 • Sestdien no pulksten 16.00 līdz 19.00, pateicoties Testpunkts.lv, visi interesenti varēs ātri, anonīmi un bez maksas veikt HIV, sifilisa, hepatīta B un C eksprestestus, saņemot rezultātus 20 minūšu laikā.
 • Sestdien, 7. martā, pulksten 22.00 – DJ vakars ar Ievu Balodi un Ievu Runi.
 • Svētdien, 8. martā, pulksten 11.00 notiks centra “Marta” organizētais ikgadējais Sieviešu solidaritātes gājiens, kura mērķis ir izgaismot aktuālākos dzimumu līdztiesības jautājumus. Gājiens sāksies Esplanādē, pretī Latvijas Republikas prokuratūrai.  
 • Svētdien, 8. martā, pulksten 14.00 LGBT un viņu draugu apvienības “Mozaīka” valdes locekle Jana Jarinovska pastāstīs par sieviešu lomu Latvijas LGBT kopienas veidošanā. “Mozaīka” nebūtu iedomājama bez sievietēm tās valdē, brīvprātīgo rindās, kā arī daudzus gadus valdes priekšsēdētājas ir bijušas sievietes.
 • “Ladyfest” nedēļas noslēgumā, 8. martā, pulksten 19.00 notiks Sieviešu stendapa uzstāšanās.

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Papildu informācija pieejama festivāla "Facebook" lapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt