Festivāla «Komēta» papildpasākuma «Komētas akadēmija» tēma būs «ķermenis»

25. jūlijā Rīgā, Daugavgrīvas cietoksnī, notiks mūzikas un mākslas festivāla “Komēta” papildu pasākums “Komētas akadēmija”. Tā būs vieta domu eksperimentiem, dzīvām diskusijām, aizliegto jautājumu uzdošanai un prāta ekoloģijas praktizēšanai – caur darbnīcām, lekcijām un sarunām dalībnieki tiks aicināti kopīgi radīt un dalīties zināšanās, informēja organizatori. Šogad “Komētas akadēmijas” tēma ir “ķermenis”.

“Komētas akadēmijas” programma sāksies pulksten 12.00 un noslēgsies pulksten 22.00, precīza informācija par programmas laika sadalījumu sekos.

“Komētas akadēmijas” programma

“Samba de Riga” 

 “Samba de Riga” ir vienīgā perkusiju grupa Latvijā, kas uz autentiskām brazīliešu bungām izpilda tādus brazīliešu ritmus kā samba, samba-reggae, maracatu, samba-funk, candomble, un daudz citus. ““Samba de Riga” ar savu skaļo, kustīgo un enerģisko skanējumu sniedz Brazīlijas karnevāla gaisotni un dzīvesprieku tepat Latvijā,” sola “Komētas akadēmijas” rīkotāji.

“Sieviešu stendaps”

“Sieviešu stendaps” ir 2015. gada 8. martā noorganizēta apvienība. Kā skaidro pasākuma organizatori, “Sieviešu stendapā” uzstājas režisores, dzejnieces, rakstnieces, radošās direktores, neradošās asistentes un “vienkārši drosmīgas sievietes, kuras vēlas pastāstīt par savām domām, jūtām un pieredzēm uz skatuves. Pastāstīt tā, ka ir smieklīgi. Dažreiz drusku, dažreiz ļoti smieklīgi. Un dažreiz gan smieklīgi, gan tā, ka jāraud.”

Esot daba (darbnīca)

“Komētas akadēmijas” atklāšanas darbnīca būs kā simboliska telpa, kur sapulcēties un godināt vietu, kur notiek festivāls, un visas tās paaudzes, kuras veido šīs konkrētās vietas senču ceļu. Izmantojot virkni vingrinājumu un dažādas pieredzes, dalībnieki tiks aicināti praktizēt un padziļināt savu empātiju pret Zemi, citām būtnēm un atjaunot savienojumu ar Zemes atbalsi sevī. Darbnīcu vadīs Liene Jurgelāne, viena no festivāla “Komēta” organizatorēm, antropoloģe un “new visions” līdzdibinātāja.

Attiecības ar manu ķermeni (darbnīca)

Darbnīcas mērķis ir dot laiku un telpu tās dalībniekiem, kuri vēlas iedziļināties attiecībās ar savu fizisko un sociālo ķermeni. Tās gaitā ar pārdomu uzdevumu un diskusiju palīdzību varēs pētīt, kā šīs attiecības veidojušās, kādas mēs tās vēlētos un kā tās ietekmē to, kā sevi redzam. Darbnīcu vadītājas Anete un Annija iepazinās skolotāju izglītības programmā, kuras laikā apjauta, ka viņas vieno perfekcionisms un vēlme iemācīties ar to sadzīvot.

N. Volkova

N. Volkovas (Nastjas Volkovas) muzikālie meklējumi sākās ar dažādu mūzikas žanru izpēti. Izpētījusi lielāko vairumu, Volkova juta ideju un dvēseles trūkumu pašreizējā elektroniskajā mūzikā. Maskavā viņa organizēja mūzikas podkāstu sēriju un veica eksperimentus ar elektronisko mūziku un dažādu instrumentu (piemēram, trompetes, flautas, arfas, didžeridū un džembas) kombināciju. “Visu eksperimentu rezultātā viņa atrod multikulturālu downtempo, un beidzot pārtrauc meklēšanu. Apvienojot visu, ko viņa tik ilgi meklējusi un laika gaitā atradusi, šis žanrs iemieso dzīvo instrumentu dvēseli un elektroniskās mūzikas atmosfēru,” norāda “Komētas akadēmijas” rīkotāji.

Par festivālu “Komēta”

Festivāls “Komēta” ir brīvdabas festivāls – sociāls un kultūras eksperiments trīs dienu garumā. Tas aicina praktizēt prāta brīvību, klausīties lekcijās un piedalīties darbnīcās, dejot un baudīt mūziku. Šogad festivāls notiks jau piekto gadu - Daugavgrīvas cietoksnī Rīgā no 31. jūlija līdz 2. augustam. Veicinot Daugavgrīvas cietokšņa kā domāšanas un kultūras vietas attīstību, festivāls šogad rīko trīs papildu pasākumus – “Komētas akadēmiju” 25. jūlijā, “Komētas kopienas dienu” 8. augustā un “Komētas dejas” 15. augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt