Cēsu virtuālo pilsētas svētku programmā – koncerti, sporta aktivitātes, kino un ballīte

Sestdien, 18. jūlijā, Cēsu gada lielākos svētkus “Cēsis 814” svinēs kopā, bet daļēji attālināti, informēja Cēsu novada pašvaldībā. Programma šogad veidota, lai īpaši izceltu radošos cēsniekus – māksliniekus, mūziķus, pavārus, uzņēmējus, sportistus.

Svētku rīkotāji skaidroja, ka galvenais izaicinājums šoreiz ir nodrošināt ne tikai saistošu un dinamisku svētku programmu dienas garumā, bet panākt svētku viesu un virtuālo apmeklētāju līdzdalību. Tāpēc tiek piedāvāti dažādi risinājumi, kas ļaus svinības baudīt, arī neatrodoties to norises vietā.

Gatavojoties svētkiem, tiek veidots raidījumu cikls “Cēsis 814 – svinam kopā!”, un jau no maija ik nedēļu pie skatītājiem nonāk saruna ar kādu sabiedrībā zināmu radošu cēsnieku vai cēsnieku apvienību, lai kopīgi gatavotos svētkiem. Raidījumi skatāmi Cēsu novada "Facebook" lapā, kā arī televīzijas kanālā ''Re:TV''. Vienkopus visi raidījumi redzami cesis.lv.

“Cēsis 814” tiešraidi 18. jūlijā varēs vērot uz ekrāniem Rožu laukumā un Pils laukumā, restorānos, kafejnīcās, pagalmos, mājās un jebkur citur pasaulē, kur pieejams interneta pieslēgums. Tiešraides būs ''Re:TV'' televīzijas kanālā un cesis.lv.

Svētku aktivitātes paredzētas daudzviet pilsētā, tām pieslēdzoties no svētku studijas visas dienas garumā.

Svētku skatuve un studija, no kurienes tiks pārraidīta lielākā daļa koncertu, atradīsies Cēsu Pils dārzā. Ņemot vērā ierobežoto teritoriju un potenciāli lielo apmeklētāju interesi, filmēšanas procesu nebūs atļauts vērot klātienē.

Savukārt Cēsu teātra izrādi bērniem “Vardulēns” būs iespējams vērot klātienē koncertzālē “Cēsis”. Tiesa, ieejas karšu skaits ir ierobežots.

Cēsu novada pašvaldība aicina arī apkaimes organizēt kaimiņu svētkus, lai radītu svētku sajūtu ikkatrā pilsētas vietā.

Uguņošana svētku laikā izpaliks, taču līdz ar tumsas iestāšanos pirmo reizi svinīgi tiks izgaismots atjaunotais Sv.Jāņa baznīcas tornis.

Svētku programma

Svinību diena sāksies ar tradicionālo pilsētas modināšanu no orķestrmobiļa ar pūtēju orķestri “Cēsis” diriģenta Jāņa Puriņa vadībā, kas no pulksten 9.00 sāks savu ceļu pa Cēsu ielām. Koncertprogramma un tiešraide sāksies pulksten 11.00. Visas dienas garumā pasākumus vadīs moderators Jānis Romanovskis, svētku režisore Gunita Bārda.

Muzikālo baudījumu svētku tiešraides vērotājiem un viesiem sniegs fonds “Viegli” ar Vidzemes kamerorķestri diriģenta Andra Veismaņa vadībā, Cēsu amatiermākslas kolektīvi, eksperimentu šovs ar zinātkāres centru “Zinoo”, Zigfrīds Muktupāvels un Jānis Lūsēns, Kaspars Zemītis, Zintis Žvarts, Ieva Kemlere, Rihards Saule, Rīmdari, Valdis Atāls un Arnolds Kārklis, Una Aizgale un Matīss Žilinskis, Miks Dukurs ar grupu, Franco Franco, “Pulsa efekts”.

Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” līdzdibinātāja Žanete Grende par gaidāmo koncertu stāsta: "Desmit gados, kad radīti tik daudzi kultūras notikumi, mainījusies arī mūsu mūzika. Kopā ar Vidzemes kamerorķestri radītā programma koši izskanēja fonda “Viegli” reģionālajos koncertos. Ceram, ka šajā lielo pārmaiņu laikā tā spēs iedvesmot ikvienu uz jaunām idejām, darbiem un izaugsmi!”

No pulksten 9.00 līdz 16.00 Cēsu tirgus teritorijā atradīsies neliels svētku tirdziņš, kur no aptuveni 100 dalībniekiem būs iespējams iegādāties Cēsu un apkārtnes amatnieku un mājražotāju sagādātos labumus. No pulksten 11.00 darbosies dizaina tirgus, pulcējot Latvijas modes, aksesuāru un interjera lietu dizainerus Mākslas telpas “Mala” teritorijā.

Par svētku ēdienreizēm tiešraides programmā rūpēsies kafejnīcas “Jāņoga” šefpavārs Jānis Sproģis, restorāna “Kest” šefpavārs Māris Jansons un kafejnīcas “Vinetas un Allas kārumlāde” gardumu meistares Vineta Žamoidika un Alla Oldermane.

Arī šogad būs sporta svētku zona. No pulksten 11.00 līdz 16.00 Cēsu pilsētas stadionā norisināsies sportiskās aktivitātes visai ģimenei “Sports vieno”. Sportisti no dažādiem sporta veidiem ļaus ikvienam interesentam iejusties sportista lomā un izjust cīņas sparu. Nelielos turnīrus organizēs florbolisti, basketbolisti un volejbolisti. Paraugdemonstrējumus, kā savaldīt bumbu ar kājām un galvu, rādīs futbolisti, smiltīs grieķu-romiešu cīņas demonstrēs Cēsu jaunie cīkstoņi. Būs iespēja pamēģināt uzspēlēt badmintonu, kā arī jaunu un interesantu sporta veidu – roundnetu. Būs iespēja vērot, kā basketbolisti “zumbo” un florbolisti jogo.

Vakara noslēgumā pulksten 21.00 tiks apbalvots “Gada cēsnieks”, pēc kā sekos brīvdabas kino seanss – filma “Motociklu vasara” uz ekrāniem Rožu laukumā un Pils laukumā.

No pulksten 21.30 ikviens aicināts pievienoties Cēsu virtuālajai ballītei. Ballīte norisināsies interneta platformā. Informācija par pieslēgšanos sekos. Kā informē “Fonokluba” pārstāvis Jānis Sildniks, jau no pirmās ārkārtas situācijas nedēļas “Fonoklubs” neatlaidīgi turpināja uzturēt ballīti digitālajā vidē, piedāvājot muzikāli izglītojošas lekcijas un koncertus līdz pat jūnijam. Cēsu svētkos šis formāts sasniegs savu kulmināciju, norisinoties vērienīgākajai no “Fono” digitālajām ballītēm, kurā par muzikālo noformējumu gādās dīdžejs Toms Grēviņš un “Riga Reggae”, kuru pārstāvji klausītājus pandēmijas laikā priecēja gan dīdžeju, gan koncerta formātā.

Cēsis dibinātas 1206. gadā, tā ir trešā vecākā pilsēta Latvijā un Latvijas karoga dzimtene.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti