Cēsu pilsētas svētkus šovasar svinēs virtuāli

Ar raidījumu ciklu par radošiem cēsniekiem Cēsis sāk gatavošanos savam gada lielākajam pasākumam – “Cēsis 814” – kas 2020. gada 18. jūlijā kļūs par pirmajiem virtuālajiem pilsētas svētkiem Latvijā, medijus informēja Cēsu novada pašvaldībā.

Svētku vadmotīvs šogad būs “Svinam kopā!”. Kā skaidro pašvaldības aģentūras “Cēsu Kultūras un tūrisma centrs” (CKTC) direktore Andra Magone, tas izvēlēts, lai akcentētu, ka pat pandēmijas ierobežojumu un virtuālas svinēšanas laikā iespējama kopības sajūta un svētki, kas būtu pieejami un saistoši ikvienam.

“Protams, šim gadam mums bija citi plāni,” atzīst Magone, piebilstot, ka “ļoti labi saprotam pilsētas, kas savus svētkus izvēlējās atcelt, tomēr

“Cēsis 814” ir tradīcija, ko gribējām saglabāt visvairāk par visu, tāpēc meklējām jaunus – tostarp digitālus – veidus, kā svētkus plānot un realizēt arī, ja tiktu saglabāti pulcēšanās ierobežojumi”.

Lai sagatavotu cēsniekus un citus interesentus virtuālo svētku formātam, piektdien, 8. maijā, pirmizrādi piedzīvos 11 raidījumu cikls “Cēsis 814 – Svinam kopā!”, ko iespējams vērot Cēsu sociālo tīklu kontos un kanālā ''Re:TV''. Šajā raidījumā dziedātāja Gunita Bārda intervēs radošas un interesantas Cēsu personības, no kurām daudzas arī kāps uz svētku galvenās skatuves “Cēsis 814” kulminācijā 18. jūlijā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Visas dienas garumā 18. jūlijā “Cēsis 814” svētku skatuvei tiks nodrošināta interneta un ''Re:TV'' tiešraide, kā arī tā brīža drošības prasībām atbilstoša klātbūtnes vērošanas iespēja, ja tas būs atļauts.

“Virtualitāte kā svētku komponente būs ne tikai svētku tiešraide, bet arī līdzdalības un kopības sajūtas radīšana ikvienam svētku skatītājam,” skaidro Cēsu Kultūras centra vadītāja Zane Neimane. Pēc viņas teiktā, pilsēta ir uzrunājusi tehniskā nodrošinājuma partnerus, kuri strādās pie risinājumiem, kā svētkos varēs piedalīties ikviens neatkarīgi no atrašanās vietas.

Neimane arī akcentē, ka svētku programma apzināti veidota daudzveidīga: “Šajos svētkos gribam parādīt ikvienam, cik dažādi un talantīgi cilvēki nāk no Cēsīm, tāpēc svētku skatuve būs platforma gan mūziķiem, gan pavāriem, gan komiķiem, gan iluzionistiem u.tml., lai saglabātu “Cēsis 814” dinamiskumu visas dienas garumā”. Turklāt ieguvums no svētku tiešraides ir tas, ka tādā veidā “Cēsis 814” ieraksts tiešsaistē saglabāsies pieejams ikvienam interesentam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti