«Carousel» tiek pavadīta uz Eirovīzijas dziesmu konkursu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pirmdien, 29.aprīlī, Izraēlas vēstniecībā norisinās pasākums, kura laikā grupa "Carousel" tiek pavadīta uz Eirovīzijas dziesmu konkursu.

Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmais pusfināls Telavivā, Izraēlā, notiks 14. maijā, bet otrais – 16. maijā. Latvijas pārstāvji “The Carousel” uz skatuves kāps 16. maijā.  

LTV valdes loceklis Ivars Priede atzīst, ka Eirovīzija Latvijas Televīzijai ir ārkārtīgi nozīmīgs notikums. “Pirmkārt, mūsu nacionālās atlases konkurss “Supernova” ir ieguldījums Latvijas popmūzikas industrijas attīstībā un kvalitātes izaugsmē. Savukārt tās uzvarētajiem Eirovīzija ir iespēja pārbaudīt un pierādīt sevi, uzstājoties milzīgas starptautiskās auditorijas priekšā. Piedalīties Eirovīzijā – tas ir vienlaikus izaicinājums un pagodinājums kā televīzijai, tā “Supernova” uzvarētajiem. Es vēlu veiksmi grupai “Carousel” Telavivā! Jūs esat patiesi un tas ir jūsu trumpis.”

Kopā ar Latvijas pārstāvjiem “Carousel” – solisti Sabīni Žugu, ģitāristu Mārci Vasiļevski, kontrabasistu Staņislavu Judinu un bundzinieku Mareku Loginu – uz Izraēlu dosies arī bekvokālistes Zane Biķe-Slišāne un Annemarija Moiseja, skaņu režisors Aleksandrs Volks, skatuves priekšnesuma režisori Rennijs Miro (Rennie Mirro) un Filips Adamo (Filip Adamo), Latvijas delegācijas vadītāja Zita Kaminska un komunikācijas vadītāja Līga Andžāne. Izraēlā delegācijai pievienosies arī “Universal Music” pārstāvji Petri Mannonens (Petri Mannonen) un Sabīne Brice.

Tērpu un stilu “Carousel” Eirovīzijas priekšnesumam ir veidojusi Latvijas dizainere Līga Banga. “Sabīnes tērps būs gaišs, viegls un maigs – kā pati dziedātāja”, atklāj dizainere. “Grupas tēls kopumā būs elegants. Puišiem – melnbalta, jauneklīga klasika. Viņu tēls būs vienots, bet ne vienāds, jo viņi paši ir ļoti dažādi, katrs ar savu odziņu.” 

Lai sagatavotu skatuves priekšnesumu, ko veidojusi producentu apvienība “B. Flanagan Productions AB” no Zviedrijas, tika izmantota konkursa “Supernova 2019” atbalstītāju “Ondo.lv” piešķirtā stipendija. Radošie režisori Rennijs Miro un Filips Adamo iepriekš veidojuši vairākus Eirovīzijā atzinīgi novērtētus skatuves priekšnesumus dziesmām, kas starptautiskajā konkursā plūkušas uzvaras laurus. Viņi radījuši skatuves priekšnesumus Zviedrijas pārstāves Loreen dziesmai “Euphoria”, kas Eirovīzijā uzvarēja 2012. gadā, Zviedrijas pārstāvja Måns Zelmerlöw dziesmai “Heroes”, kurš uzvaras laurus plūca 2015. gadā, kā arī 2011. gada uzvarētāju, Azerbaidžanas dueta “Ell & Nikk” dziesmai “Running Scared”.

Novērtēt viņu ieguldījumu mūsu delegācija varēs 6. maijā, kad Telavivā notiks pirmais mēģinājums.

 “Mums vēl ir pāris mēģinājumi, tērpu laikošana, un droši vien somu krāmēšana, ka arī albumu pabeigšana. Tā kā ir ko darīt. Un, protams, arī dzīve. Un šajā dienas vēl daudz, kas jāpaspēj,” atzina grupas “Carousel” soliste Sabīne Žuga.

“Mēs piesaistījām pašu labākos Eirovīzijas laukā – Reniju Miro un Filipu Adamo. Divi zviedri, kuri veidojuši gan Lorinas priekšnesumu “Eiforija”. Kā mēs zinām, tad Lorina arī uzvarēja. Gan arī Mansa Zelmenova priekšnesumu “Heroes”, kas arī uzvarēja,” uzsvēra Eirovīzijas projekta vadītāja Latvijā Zita Kaminska.

Grupa “Carousel” konkursā uzstāsies otrajā pusfinālā ar piekto kārtas numuru. Latvijas pārstāvjiem būs jākonkurē ar Šveices, Albānijas, Zviedrijas, Azerbaidžānas, Īrijas, Austrijas, Moldovas, Maķedonijas, Norvēģijas, Krievijas, Nīderlandes, Rumānijas, Horvātijas, Dānijas, Armēnijas, Lietuvas un Maltas pārstāvjiem. Taču vēl pirms tam, 15. maijā, “Carousel” gaidīs pirmais lielais pārbaudījums – ģenerālmēģinājums, kuru vērtēs arī starptautiska žūrija.

Pēc uzvaras Supernovas konkursā “Carousel” ir paspējuši piedalīties vairākos pirms Eirovīzijas pasākumos, toskait Lielbritānijā un Lietuvā. Šogad lietuviešu dziedātājs, tāpat kā mūsu grupa, uzstāsies 2. pusfinālā. Līdz ar to 16. maijā Latvija var cerēt uz mūsu kaimiņu balsīm, kuras grupai “Carousel” varētu ļaut atkārtoti kāpt uz skatuves Eirovīzijas finālā 18. maijā.

Abus starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfinālus, kā arī finālu varēs vērot tiešraidē LTV1. Latvijas pārstāvju “Carousel” un Latvijas delegācijas gaitām Izraēlā varēs sekot līdzi ne tikai Latvijas Televīzijas un konkursa “Supernova” sociālo tīklu kontos, bet arī tiešsaistes dienasgrāmatā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti