Brīvdabas muzejs aicina uz ziemas saulgriežu svinībām un bluķa vakaru

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs svētdien, 22. decembrī no pulksten 12.00 līdz 16.00 ielūdz uz ziemas saulgriežu svinībām un bluķa vakaru. Gada īsāko dienu un garāko nakti atzīmēs ar tradicionālo bluķa vilkšanu un maskoto gājienu, skanīgām rotaļām kopā ar folkloras kopām, ziemīgām darbnīcām un gardumiem, kā arī amatnieku un mājražotāju tirdziņu, medijus informē muzeja pārstāvji.   

Ziemas saulgrieži iezīmē pārmaiņas dabas ritējumā, un senatnē, lai atvairītu tumsu, aukstumu un pērnā gada neveiksmes, sliktos darbus un domas, šajā dienā no vienas sētas uz otru tika velts liels bluķis, kuru ceļa beigās sadedzināja, simbolizējot jauna saules gada sākumu un pašu sauli.

Arī Brīvdabas muzejs ziemas saulgriežos atgriežas pie senajiem ticējumiem un paražām. Svinības sāksies pulksten 12.00 ar iešanu rotaļās un bluķa vilkšanu no Galvenās muzeja ieejas līdz Kurzemes sētai kopā ar folkloras kopu “Zvīgzna”, bet pulksten 14.00 varēs atvairīt pērnās nedienas un ļauties masku spēlēm etno kompānijas “Zeidi” pavadībā.

Lai bluķa vilkšana un maskoto gājiens izdotos, muzejā būs iespējams piedalīties maskošanās darbnīcās un piemeklēt sev tuvāko svētku ietērpu “Priedes kroga” stadulā.

Ziemas saulgriežu svinības mazajiem un lielajiem viesiem piedāvās arī citas sezonālas darbnīcas, piemēram, sveču liešanu Nidas dūmistabā, masku veidošanu Kurzemes mājā un smaržīgi kraukšķīgo piparkūku cepšanu Hernhūtiešu saiešanas namā. Svētkos būs iespēja arī liet laimes īstā smēdē, doties izjādē zirdziņa mugurā, iepirkties Ziemassvētku tirdziņā un baudīt ziemīgus un tradicionālus gardumus “Priedes krogā”. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti