Brīvdabas muzejā augusta izskaņā godās senos amatus

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā svētdien, 30. augustā, notiks Amatu diena. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja satikt dažādu amatu meistarus, izmēģināt senos darbarīkus, apmeklēt radošās darbnīcas, nogaršot tradicionālos ēdienus un našķus, kā arī izdancoties un sadziedāties ar folkloras kopām, informēja muzeja pārstāvji.

Amatnieku ceļš visas dienas garumā vedīs pasākuma apmeklētājus cauri muzejam un aicinās iepazīt gan pašus amatu meistarus, gan viņu aroda noslēpumus.

Kurzemes zemnieka sētā maziem un lieliem būs iespēja doties līksmās lauku spēlēs, kā arī izmēģināt roku pogu šūšanas un virvju vīšanas darbnīcās un satikt tāšu meistaru. Mērsraga smēdē tikmēr šķindēs kalēja āmurs, bet turpat blakus darbosies rotkaļi, vainagu šuvēja, koka karošu meistars un grozu pinējs. Nidas dūmistabā varēs satikt jostu audēju un piedalīties mazo audēju darbnīcā. Pie Priedes kroga būs iespēja vērot prievīšu aušanu, keramikas un dzintara meistardarbnīcas un pašā krogā – aromātisko rudzu maizes cepšanu.

Blakus Vidzemes sētai mazie viesi varēs izvizināties zirdziņa mugurā un baudīt miežu plāceņus un latvisko virtuvi pie dižsaimnieces Ilzes Briedes. Vidzemes sētā garšu meklētāji varēs nobaudīt cirvja kāta zupu un satikt audējas, meldru pinēju, pastalu meistaru un iepazīt Vidzemes keramiku. Dzīvojamajā rijā “Ārluikas” saimniekos bitenieki un meldru pinēja, aktīvākie varēs piedalīties māla krellīšu darbnīcā. Audēju darbnīcā “Lejasboļi” pasākuma viesus sagaidīs audējas, adītājas un celotāja. Varēs arī izmēģināt roku lakata bārkšu siešanas darbnīcā. Ratiņu dreimaņa darbnīcā rosīsies galdnieki, dreimaņi un tecīlas meistars, kas aicinās uz kokamatniecības darbnīcu.

Netālu podnieka ceplī tikmēr varēs izmēģināt roku mālu apstrādē un Pakalna dzirnavās novērot namdaru darbu. Jaunsaimnieka sētā rosīsies vešeriene un drēbniece, kuras pavadībā varēs izšūt diega pogu. Pēc lielās strādāšanas visi tiks aicināti nogaršot gardās bada pankūkas.

Neiztiks arī bez skanīgām dziesmām un dejām – Vidzemes sētā malēju dziesmas izdziedās folkloras kopas “Ceļteka” un “Laiva”, pie dzīvojamās rijas “Ārluikas” muzicēs Einārs Kvilis, jaunsaimnieka sētā deju soļus ierādīs Valdis Putniņš un Rīgas Danču klubs, bet pie Priedes kroga spēlēs muzikanti Zane Kruimane un Rolands Zelčs.

Zinātkārākie apmeklētāji tiks aicināti doties ekskursijā gidu pavadībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti