Bobsleja divnieks ar ziemas olimpisko spēļu medaļu - uz pastmarkas

Sākoties jaunajai ziemas sporta veidu sacensību sezonai, Latvijas Pasts sadarbībā ar Latvijas Bobsleja un skeletona federāciju (LBSF) atskatās uz aizvadītā perioda lielākajiem sportiskajiem sasniegumiem un izdod pastmarkas bloku par godu 2018.gada XXIII ziemas olimpisko spēļu bronzas medaļniekiem – bobslejistiem Oskaram Melbārdim un Jānim Strengam.

Pastmarkas bloka pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2018.gada 1.novembrī Rīgas 50.pasta nodaļā Stacijas laukumā 2  no plkst.8 līdz 19. Pastmarka šajā pašā datumā tiks svinīgi prezentēta arī LBSF sezonas atklāšanas preses konferencē "Inchape Motors Latvia BMW" salonā Dārzciema ielā 64a, Rīgā, plkst.14.

Jaunais XXIII Ziemas Olimpisko spēļu Latvijas medaļniekiem veltītais pastmarkas bloks izdots 7000 eksemplāru tirāžā, bet pirmās dienas aploksnes tirāža ir 1000 eksemplāru. Pastmarkas nominālvērtība ir € 3,06, kas atbilst vēstuļu ar svaru virs 2 kilogramiem sūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā un vēstuļu ar svaru virs 250 gramu sūtīšanas izmaksām uz citām pasaules valstīm.

Uz pastmarkas fiksēts abu medaļas ieguvēju O.Melbārža un J.Strengas fotomirklis no godalgotā olimpiskā brauciena, bet pastmarkas bloka fotogrāfijā abi sportisti redzami ar iegūtajām medaļām. Pastmarku bloka un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Latvijas vadošais bobsleja pilots O.Melbārdis un stūmējs J.Strenga Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu divnieku sacensībās bronzas medaļu izcīnīja 2018.gada 19.februārī, un Latvijai tā bija pirmā un vienīgā medaļa šajās spēlēs.

XXIII ziemas olimpiskās spēles Dienvidkorejas apgabalā Phjončhanā risinājās no 2018.gada 9. līdz 25.februārim, un tajās piedalījās gandrīz 3000 sportistu no 92 pasaules valstīm, sadalot 102 medaļu komplektus 15 ziemas sporta veidos. No Latvijas startēja 34 sportisti deviņos sporta veidos.

Latvijas Pasts tradicionāli pastmarkās izceļ valstij būtiskus sporta sasniegumus, tajā skaitā olimpisko spēļu godalgas un to ieguvējus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti