Rīta Panorāma

«Pēc grāmatas motīviem» režisora Valtera Sīļa režijā DDT teātrī

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Ainara Virgas 55 gadu jubilejas koncerts. Intervija ar Ainaru Virgu un Jāni Buķeli

Ainars Virga radījis dziesmu ar Bībeles tekstu

Ainars Virga ir sacerējis himnu mīlestībai, par pamatu ņemot Svētajos Rakstos atrodamās atziņas par mīlestības spēku un skaistumu. Dziesmas ierakstā pieaicināti daudzi Latvijas popa un roka mūziķi.

Mīlestības tēma mūzikas jaunradē ir mūžīga – ik reizi tikšanās, šķiršanās vai pārdomas tiek apdziedātas no jauna, taču izrādās, var iet arī citu ceļu, smeļoties klasikas avotos. Šoreiz rokmūziķis dziesmai izmantojis Pāvila 1. vēstules korintiešiem tekstu, to interpretējot pēc savas izpratnes.

“Stāsts ir ļoti vienkāršs.

Pats Bībeli neesmu lasījis, bet kāds sieviešu klosteris, atzīmējot savu jubileju, lūdza uzrakstīt dziesmu ar šiem vārdiem,”

par dziesmas tapšanu LTV raidījumam “Rīta Panorāma” pastāstīja Ainars Virga.

Viņš dziesmu nospēlējis kopā ar ērģelnieku un tad nolēmis pieaicināt arī citus mūziķus – atsaukušies visi aicinātie. Viens no viņiem, Jānis Buķelis, norādīja: “Vārdu bāze ir aktuāla laikos un droši vien arī būs, jo mīlestības nekad nevar būt par daudz.”

“Pirmkārt, šai dziesmā nav sakara ar Dievu vai tamlīdzīgi, to var translēt pa normālu radio.

Ja cilvēki ieklausīsies, viņi sapratīs, kas tā mīlestība tāda ir,” piebilda Virga.

Jau pēc diviem mēnešiem, 18. aprīlī, Virgam gaidāms jubilejas koncerts “Lielajā dzintarā”.

Saistītie raksti
2 komentāri
Sirmais Bubulis
Jā,bēdīgi klausīties:-(
Sāra Dzintare
Cik gan muļķīgi ir paziņot, ka dziesmai, kuras teksts ir ņemts no Bībeles, nav nekāda sakara ar Dievu. Jautājums pašam Ainaram: Cik reizes tev Dievs nav stāvējis klāt, un vilcis ārā no turienes, kur patiesībā esi? Tad arī nelūdz Viņa palīdzību, un nokrītot, paliec kur esi nokritis. Noklausoties dziesmu, biju priecīga par tavu augšupceļu, bet izlasot iznterviju, vīlos...
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti