«Supernovas» finālā tiek Laura Rizzotto un Lauris Valters

Latvijas Televīzijas (LTV) autoru un izpildītāju konkursa "Supernova 2018" trešajā pusfinālā sestdien, 17. februārī, par uzvarētājiem kļuva Lauris Valters un Laura Rizzotto. Viņi kopā ar pārējiem finālistiem – Lieni Greifāni, Edgaru Kreili, Madaru, Ritvaru un Marku Rivu cīnīsies par ceļazīmi uz Eirovīziju Portugālē.

Tiesa, finālā par vietu uz Eirovīzijas skatuves cīnīsies astoņi dalībnieki, jo otrdien, 20. februārī, "Supernovas" žūrija paziņos, kurš no "Supernovas" dalībniekiem ieguvis "wild card" un iespēju sevi apliecināt finālā.

Noslēdzošajā pusfinālā uz skatuves kāpa pēdējie septiņi konkursa dalībnieki – Jenny May, Ed Rallidae, Katrīne Lukins, Lauris Valters, MIONIA, Kris & Oz un Laura Rizzotto.

Laura Rizzotto "Funny Girl"

DJ Rudd pauda prieku - neskatoties uz to, ka māksliniece dzīvo otrpus okeānam, viņa pieteikusies "Supernovā". Viņaprāt, Laurai ir pārliecinošākais vokālais sniegums visā sezonā. Dziesmā viņš iesaka iesaistīt bekvokālistus.

Jolanta Gulbe-Paškeviča sacīja, ka šis ir labākais "Supernovas" priekšnesums, ko dzirdējusi, un dziedātāja spējusi apurt.

Arī Jānim Lūsēnam Laura ir favorīte. Viņš gan ieteica priekšnesumā iesaistīt dzīvās stīgas. Aija Andrejeva ieteica uzvilkt citu kleitu, lai dziedātāja atbilstu dziesmas nosaukumam ‘Funny girl’.

Kris & Oz "Morning Flight"

DJ Rudd patika grupas imidžs. Viņš atzina, ka mūziķi ir labs pārsteigums "Supernovā", jo pārējo dalībnieku dziesmas ir daudz popsīgākas. Jolantai Gulbei-Paškevičai pietrūka dziesmas enerģētikas. Jāni Lūsēnu dziesma atgrieza jaunības atmiņās, bet, viņaprāt, dziesma neiekļaujas Eirovīzijas formātos. Aijai Andrejevai priekšnesums patika, tas likās uzrunājošs, taču arī viņa vēlējās vairāk enerģijas.

MIONIA "You"

DJ Rudd uzteica tembru un angļu valodas prasmes un arī vizuālo priekšnesumu. Viņam piekrita Jolanta Gulbe-Paškeviča, taču dziedātājas balsij pietrūkusi stabilitāte. Jānim Lūsēnam simpatizējis naivais mūziķes dziedāšanas veids, taču viņš ieteica balsi uzlabot, apmeklējot vokālo pedagogu, un dziesmā kaut ko mazliet pamainīt. Aijai Andrejeva sajutusi maģisku enerģiju, un viņai bija sajūta, ka dziesmas sākumā zāle nav elpojusi.

Lauris Valters "Lovers Bliss"

DJ Rudd izcēla Laura Valtera pieredzi, taču dziesmai līdzi dungot viņam negribējās. Jolantai Gulbei-Paškevičai priekšnesums patika no sākuma līdz beigām, un viņa uzteica bekvokālistu iesaisti. Dziesma viņai atgādinot svētdienas gospeli. Jānis Lūsēns norādīja, ka  šis ir retais gadījums, kad izvēlētais žanrs, paša iespējas un skatuviskais risinājums sakrīt. Aija Andrejeva priekšnesumam gan līdz galam nenoticēja.

Katrīne Lukins "Running Red Lights"

Jolantai Gulbei-Paškevičai dziesma likās ļoti laba, skanīga un pielīpoša, taču tai pietrūka spiediena. Komponists Jānis Lūsēns sacīja, ka viņam patīk iespaidīgais vizuālais risinājums, taču dziedātājai nopietni jāpiestrādā pie vokālā izpildījuma. Aijai Andrejevai dziesma patika, taču kustības dziesmā likās liekas.

Ed Rallidae "What I Had With You"

DJ Rudd Ed Rallidae ir viens no "Supernovas" favorītiem. Viņš gan norādīja, ka dziesmas sākums bija šķībs, taču puisim ir foršs tembrs un laba angļu valoda. Savukārt Jolanta Gulbe-Paškeviča sacīja, ka dziedātājs nespēja dziesmu iznest un tā enerģiski apdzisa kaut kur vidū. Viņai piekrita Aija Andrejeva, jo viņai palicis garlaicīgi, savukārt Jānim Lūsēnam paticis dziesmas brīnisķīgais aranžējums.

Jenny May "Soledad"

DJ Rudd uzskata, ka, dziedot dziesmu spāņu valodā, Jenny May mazliet pazāģējusi zaru, uz kura pati sēž, jo rodas asociācijas ar kādu populāru spāņu dziesmu… Jolanta Gulbe-Paškeviča norādīja, ka dziedātāja dziedājusi pārāk augstu un priekšnesumā likās neorganiskas kustības. Viņai piekrita pārējie žūrijas locekļi un uzsvēra, ka satraukums ietekmējis Jenny May intonāciju.

Trešā pusfināla dziesmas un priekšnesumus, tāpat kā abos līdzšinējos pusfinālos, vērtēja pastāvīgā žūrija, kuru pārstāv Latvijas Radio 5 - "Pieci.lv" mūzikas redaktors un šī gada konkursa žūrijas vadītājs Rūdolfs Budze jeb DJ Rudd, mūziķe un vokālā pedagoģe Jolanta Gulbe-Paškeviča un komponists Jānis Lūsēns, savukārt ceturtā žūrijas pārstāve šoreiz bija dziedātāja Aija Andrejeva, kas starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Latviju pārstāvēja 2010. gadā.

Šova viesi grupa "Triānas parks" sestdienas vakarā uzstājās ar otro singlu no sava topošā albuma – jauno dziesmu "HOME". Soliste Agnese Rakovska atklāja, ka dziesma stāsta par  cilvēkiem, kuri mūsos rada māju sajūtas: "Tās nav tikai ēkas, bet gan konkrēti cilvēki, kuri mums liek justies kā mājās, lai arī kur mēs atrastos."

Savukārt grupa "The Sound Poets" uz "Supernovas 2018" skatuves uzstājās ar savu jaunāko dziesmu "Ceļš".

Šovu varēja vērot arī "LSM.lv" notiekošajā alternatīvajā tiešraidē, kur mūzikas eksperts Toms Grēviņš un Eirovīzijas entuziasts Edgars Bāliņš paralēli TV šovam sekoja līdzi tautas viedoklim.

Alternatīvajā tiešraidē abiem "dīvāna ekspertiem" pievienojās ne tikai konkursa "Supernova 2018" dalībnieki, bet arī divi viesi – mūziķis Andris Kivičs un vēdisko tradīciju lietpratējs Uģis Kuģis –, lai dalītos iespaidos par redzētajiem priekšnesumiem, dziesmām un izpildītāju izredzēm iekļūt konkursa finālā.

 "Supernovas" pirmajā pusfinālā, 3. februārī, uzvarēja Liene Greifāne un Edgars Kreilis.

 

 

 

 

Otrajā pusfinālā sestdien, 10.februārī, cīņā par iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Portugālē no septiņiem izpildītājiem par uzvarētājiem tika pasludināti Madara un Ritvars. 

 

 

Pēc rezultātu paziņošanas noskaidrojies, ka interneta balsojumā "Supernovas" mājaslapā balsošanas laikā ir gadījusies tehniska kļūme, tāpēc ir pieņemts lēmums pārskatīt balsošanas rezultātus. Saskaņā ar konkursa organizatoru pieņemto lēmumu "Supernovas 2018" finālā 24. februārī par ceļazīmi uz starptautisko Eirovīzijas dziesmu konkursu Portugālē piedalīsies arī otrā pusfināla dalībnieks Markus Riva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti