Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Sērfojošu suņu labdarības akcija

Sākusies dziesmu pieteikšana LTV konkursam "Supernova"

«Supernova» būs! Mūziķi aicināti pieteikties dalībai Latvijas Televīzijas konkursā

Otrdien, 12. septembrī, sākusies dziesmu pieteikšana Latvijas Televīzijas (LTV) autoru un dziesmu izpildītāju konkursam "Supernova". Pieteikumi gaidīti līdz 30. novembrim.

"Skatītājiem 2024. gada sākumā "Supernovā" atkal būs iespēja lemt, kuram mūziķim vai grupai uzticēt godu un atbildīgo uzdevumu pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas maijā notiks Malmē, Zviedrijā. Šī gada Eirovīzijai līdzi juta vairāk nekā 237 miljoni skatītāju! Latvijas mūziķiem konkurss ir lieliska iespēja uzdrošināties uzstāties uz Eiropā lielākās un nozīmīgākās mūzikas skatuves, izstāstīt pasaulei savu stāstu un ļauties radošam piedzīvojumam," teic LTV Bērnu, jauniešu un izklaides raidījumu redakcijas vadītāja Agnese Štrause-Kubliņa.

"Supernovai" pieteikties aicināti solisti, dueti un grupas, kurās ir ne vairāk kā seši dalībnieki. Konkursam pieteiktā dziesma nedrīkst būt publicēta, atskaņota vai izpildīta publiskos pasākumos pirms 2023. gada 1. septembra. Ārvalstu pilsoņiem ir iespēja piedalīties konkursā tikai kā dziesmu vārdu autoriem, mūzikas autoriem vai fonogrammas producentiem.

Līdz 30. novembra pulksten 23.59 dziesmas un izpildītāji "Supernovai" piesakāmi sabiedrisko mediju portālā LSM.lv (pieteikšanās anketa), kur publicēts arī konkursa nolikums.

Dokumenti

Supernova 2024 – Nolikums.pdf

Lejuplādēt

1.75 MB

Dziesmas "Supernovas" nākamajai kārtai, kas notiks televīzijas tiešraidē, izvēlēsies žūrija, kurā būs Latvijas mūzikas industrijas, pasākumu jomas un televīzijas pārstāvji, kā arī ārvalstu profesionāļi. Žūrijas pārstāvju vārdus LTV atklās pēc starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa maijā.

Izvēloties "Supernovai" pieteiktās dziesmas, žūrija vērtēs to oriģinalitāti, aranžējumu, vēstījumu un atbilstību mūsdienu tirgus tendencēm, savukārt, lemjot par izpildītāju dalību konkursā, būtiskas būs mūziķu vokālās spējas, iepriekšējie sasniegumi mūzikas nozarē un potenciāls gūt panākumus nākotnē.

Jau 2024. gada janvārī žūrijas izvēlētos "Supernovas" dalībniekus būs iespēja iepazīt ikvienam konkursa līdzjutējam, savukārt spilgtos televīzijas šovos nākamā gada februārī skatītāji varēs novērtēt priekšnesumus un finālā kopā ar žūriju lemt, kuram dalībniekam piešķirt ceļazīmi uz Eirovīziju.

2023. gadā konkursā "Supernova" uzvarēja un iespēju piedalīties Eirovīzijā Lielbritānijā ieguva grupa "Sudden Lights" ar dziesmu "Aijā". 67. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā uzvarēja Zviedrijas pārstāve Lorēna ar dziesmu "Tattoo", tāpēc 2024. gada konkurss notiks Zviedrijas pilsētā Malmē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti