Kultūras ziņas

Dziesmu svētku atklāšanas brīži

Kultūras ziņas

Daudzvalodīgo Dziesmu svētku atskaņas

Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku gājiens

Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki uzņem apgriezienus

Rīgā turpinās Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki. Rīgas ielas piektdien, 26.jūnijā, piepildīja krāšņa dziedošu dziedātāju josta, kas no Pils laukuma stiepās cauri  Vecrīgai līdz Brīvības piemineklim. 

Prieka pilnā atmosfērā Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku gājiens sākās Pils laukumā un virzījās cauri Vecrīgai uz Brīvības pieminekli. Maršruta garumā no Pils laukuma uz Brīvības pieminekli tika izvietoti “vārti”, uz kuru šķautnēm attēlots dalībvalsts karogs un, dalībniekiem virzoties tiem cauri, atskanēja sveicieni svētku dalībvalstu valodās.

 „Atmosfēra ir lieliska!” saka lietuviešu koriste Aurēlija no Polijas. „Var satapt cilvēkus no tik daudzām valstīm, var redzēt, ka šis festivāls apvieno cilvēkus, un tu sāc justies līdzīgi, vienots ar visiem cilvēkiem.”

„Tas ir iespaidīgi,” teic viesis Jāns no Šveices. „Tik daudz cilvēku no Ziemeļvalstīm ir ieradušies uz šo festivālu. Es neesmu bijis šeit kādu laiku, šeit daudz dažādu karogu, daudz cilvēku, visi smaida, un tas ir vienkārši lieliski.”

„Vakar bija lieliska festivāla atklāšana, protams, tas ir tikai sākums, viss tikai uzņem apgriezienus, un Rīgā ir redzams, ka pilsētā ir festivāls,” uzsver dziedātājs Tavo no Igaunijas.

Kultūras ministre Dace Melbārde atzīst, Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki ir rituāls, kas pēc ilgāka laika atkal atgriezies Latvijā, un tos īpašus padara arī tas, ka tie ir brīnišķīgs noslēgums Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt