XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. 2021

#dziedundejo2021 izstāde "Radi rotājot"

XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. 2021

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki Īrijā

No saullēkta līdz saulrietam Kurzemē|#dziedundejo vlogs

VLOGS: #dziedunejo2021 arī pie jūras – Kurzemē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Četri Latvijas kultūrvēsturiskie novadi, četras dienas no saullēkta līdz saulrietam, kopā nobraucot teju 2500 kilometrus "Pieci.lv" video blogu jeb vlogu ciklā “No saullēkta līdz saulrietam”: otrā diena ved uz Kurzemi, lai mērotu ceļu Kolka–Irbene–Ventspils–Pāvilosta–Liepāja. Tas viss, lai tiktos ar Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekiem.

"Pieci.lv" vloga komandai rīts sākas piecos, sagaidot saullēktu jūras smiltīs pie Kolkas raga. Ceļš uz Ventspili ved gar Irbenes lokatoru un tālāk uz Reņķa dārzu Ventspilī, kur satiekam koncertstāsta “Augstāk par zemi” filmētājus. Viņi jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekus iefilmē vienotā koncertstāstā, kas televīzijā skatāms būs vien rudenī.

Kad horeogrāfija apgūta, pieredzes stāsti izstāstīti un pasniedzēji satikti, tālāk dodamies uz Liepāju. Tā ir mājvieta Liepājas Bērnu un jauniešu centra jauniešu korim "Reverberācija”, kas šodien ir mūsu gidi vēja pilsētā. Kopā dziedot arī sagaidām saulrietu – atkal pie jūras, bet jau otrā Kurzemes galā.

Vlogu cikls “No saullēkta līdz saulrietam” aptvers četrus Latvijas kultūrvēsturiskos novadus, četras dienas no saullēkta līdz saulrietam, kopā nobraucot teju 2500 kilometru.

KONTEKSTS:

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises #dziedundejo2021 notiek no 12. jūlija līdz oktobra beigām. Plānots, ka svētku kopējo programmu veido 15 dažādas norises kora dziedāšanā, vokālajā mūzikā, instrumentālajā mūzikā, dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā, folklorā. Norises plānotas pašvaldībās, pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, ārtelpās. Jebkurā svētku norisē dalībnieku skaits ir no viena līdz tajā brīdī valstī atļautajam skaitam, nenotiek plaša pulcēšanās, nav plānoti centralizēti mēģinājumi un garš mēģinājumu process. Norises tiks iemūžinātas videoierakstos. Visi videomateriāli tiks nodoti Rakstniecības un mūzikas muzejam topošās dziesmu un deju svētku ekspozīcijas vajadzībām kā spilgta 21. gadsimta liecība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti