Vēlas veidot spēlfilmu par pirmajiem Dziesmu svētkiem

Tiek attīstīta ideja par spēlfilmas veidošanu par pirmajiem Dziesmu svētkiem 1873. gadā. Pirmizrāde iecerēta 2023. gadā kā veltījums šīs tradīcijas 150. gadskārtai, un šobrīd tiek gatavots projekta pieteikums Nacionālā kino centra konkursā. Ideju atbalsta Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku mākslinieciskā padome, medijus informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Mākslinieciskā padome 5. septembra sēdē pauda atbalstu filmu producēšanas kompānijas “K Films” iecerei veidot vēsturisku spēlfilmu “Zeme, kas dzied” par 1873. gadā ieviestās unikālās tradīcijas sākumu – Rīgas Latviešu biedrības iniciēto I Vispārīgo Latviešu dziedāšanas svētku dzimšanu.

Filmu, kas paredzēta kā Latvijas un Igaunijas kopražojums, veidos režisors Māris Martinsons, producente Linda Krūkle, operators Gints Bērziņš, komponists un muzikālā noformējuma konceptuālais autors Uģis Prauliņš un plaša radošā komanda.

Plānots, ka filmēšanā piedalīsies gan ievērojami Latvijas aktieri, gan paši Dziesmu svētku tradīcijas uzturētāji – Latvijas un latviešu diasporas amatierkori.

Producente Linda Krūkle informē, ka spēlfilmas projekta pieteikums patlaban tiek gatavots iesniegšanai Nacionālā kino centra (NKC) izsludinātajā konkursā uz valsts finansējumu “Mērķprogramma vēsturisku un identitāti stiprinošu Latvijas filmu ražošanai”. Konkursa rezultāti būs zināmi šā gada oktobra sākumā, no tiem atkarīgas turpmākās finansējuma piesaistes aktivitātes. Ja finansējums spēlfilmas radīšanai tiks piešķirts, pirmais filmēšanas posms paredzēts nākamgad, pirmizrāde – 2023. gadā, kad tiks atzīmēta Dziesmu svētku tradīcijas 150. gadadiena.

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte ar mākslinieciskās padomes un tās priekšsēdētāja Romāna Vanaga piekrišanu nosūtījusi NKC adresētu atbalsta vēstuli spēlfilmas “Zeme, kas dzied” projektam.

Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku rīkotāji ir vienisprātis, ka iecerētā spēlfilma pildītu izglītojošo funkciju, iepazīstinot plašāku sabiedrību ar unikālās Dziesmu svētku tradīcijas dzimšanu un tās izaugsmi vērienīgā tautas brīvas gribas kustībā, stiprinātu nacionālo pašapziņu un nestu Latvijas vārdu pasaulē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti