Vai Dziesmu svētkus pārzini labāk par Goran Gora, Edgar Fresh un Samantu Tīnu? Pārbaudi sevi!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Kurā vietā 1864. gadā notika pirmā latviešu dziesmu diena? Kāds nozīmīgs notikums pirmo reizi pievienojās dziedāšanas svētkiem 1948. gadā? Skaties Latvijas Televīzijas #dziedundejo2021 spēli "Lai top svētki!" un pārbaudi, vai tu par Dziesmu un deju svētku vēsturi zini vairāk nekā spēles dalībnieki!

Kamēr Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki nevar notikt Mežaparkā un Daugavas stadionā, Latvijas Televīzija sešus sestdienu vakarus piedāvā pavadīt jautrā un muzikālā kompānijā. Kopā skaidrosim, kurš Latvijas novads vislabāk gatavojies svētkiem un ir zinošākais dziesmu un deju svētku vēstures faktos. Katru nedēļu spēlē “Lai top svētki!” piedalīsies trīs komandas, kuru sastāvā būs sabiedrībā zināmi ļaudis, mūziķi, aktieri, LTV personības un jaunieši. 

Atraktīvā veidā atbildēsim uz ātrajiem vēstures jautājumiem, tērpsimies tautastērpos, minēsim dziesmas un dejas un griezīsim Saules ratu. Savus jautājumus komandām sagatavojuši visu Latvijas novadu un diasporu kolektīvi.

Pie LTV ekrāniem aicinām ne tikai jauniešus, bet arī viņu vecākus, jo esam atraduši LTV arhīvos emocionālus video materiālus, kuros kopkora vai deju lieluzveduma rindās kāds varbūt ieraudzīs arī sevi. Zinošākā novada intriga atrisināsies pēdējā – sestajā “Lai top svētki!” raidījumā, kad komandu sastāvos piedalīsies svētku virsdiriģenti un deju virsvadītāji. Spēles “Lai top svētki!” norisi vadīs raidījuma vadītāji Māra Sleja un Dainis Grūbe, bet svētku melodijas skandinās muzikālā grupa Katrīnas Dimantas vadībā.

KONTEKSTS:

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises #dziedundejo2021 notiek no 12. jūlija līdz oktobra beigām. Plānots, ka svētku kopējo programmu veido 15 dažādas norises kora dziedāšanā, vokālajā mūzikā, instrumentālajā mūzikā, dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā, folklorā. Norises plānotas pašvaldībās, pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, ārtelpās. Jebkurā svētku norisē dalībnieku skaits ir no viena līdz tajā brīdī valstī atļautajam skaitam, nenotiek plaša pulcēšanās, nav plānoti centralizēti mēģinājumi un garš mēģinājumu process. Norises tiks iemūžinātas videoierakstos. Visi videomateriāli tiks nodoti Rakstniecības un mūzikas muzejam topošās Dziesmu un deju svētku ekspozīcijas vajadzībām kā spilgta 21. gadsimta liecība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti