Top seriāls par Dziesmu un deju svētku dalībniekiem; aicina iesūtīt savus stāstus

Top seriāls par Dziesmu un deju svētku dalībniekiem "Kolektīvs" – astoņas komēdijdrāmas žanra sērijas, ko veidos astoņi režisori, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji.

Ikvienam korim, deju kolektīvam vai citam svētku dalībniekam ir iespēja kļūt par seriāla scenārija līdzautoru, atsūtot savu stāstu seriāla veidotājiem. Tas var būt asprātīgs notikums, skaistas atmiņas vai neparasts atgadījums, kas ir pašu piedzīvots vai par kuru dzirdēts nostāstos. Seriāla veidotāji meklē stāstus, kas ļautu skatītājiem saprast, kā noris dzīve starp svētkiem un koncertiem, kādas attiecības, kaislības, priekus un arī bēdas, strīdus un salabšanu piedzīvo svētku dalībnieki – visu to, ko nav iespējams uzburt neviena režisora iztēlē.

Savu stāstu var iesniegt šeit.

Katrai seriāla sērijai būs savs režisors – Oskars Rupenheits, Aiks Karapetjans, Marta Elīna Martinsone, Roberts Kuļenko, Elza Gauja, brāļi Ābeles (Raitis Ābele un Lauris Ābele), Čižiks jeb Aivars Čivželis un Edgars Kaupers –, un katra no tām būs atsevišķa īsfilma, kas veidota režisoram raksturīgā manierē. Tas, kas vieno visas sērijas, – to darbība risinās Dziesmu un deju svētku kustības kolektīvos, galvenie varoņi ir šo kolektīvu dalībnieki, un notikumi ir balstīti patiesos stāstos. Vienlaikus seriāla veidotāji uzsver – tas nebūs stāsts par Dziesmu un deju svētkiem, svētki ir šo notikumu fons.

"Dziesmu un deju svētki notiek tāpēc, ka dziedātāji un dejotāji pulcējas, mēģina, koncertē un vienkārši ir kopā arī piecu gadu pauzē starp svētkiem. Mēs gribam izpētīt un parādīt, kas viņus satur kopā, jo šīs kopības iemesls ir kas vairāk nekā dziesma, vairāk nekā deja – tās ir cilvēcīgas attiecības, kuras vieno dziesma un deja," skaidroja seriāla producente Zane Ozoliņa.

"Manuprāt, iemesli, lai balstītu seriālu patiesos notikumos, ir gan visiem zināmie (piemēram, tas, ka dzīve ir aizraujošāka par lielāko daļu izdomājumu), gan tas, ka Latvijā ir ārkārtīgi daudz cilvēku, kuriem dalība koros, deju ansambļos un citos kolektīvos kopā ir sagādājusi daudz spilgtu piedzīvojumu un pārdzīvojumu, kurus viņi, visticamāk, atcerēsies visu mūžu. Mēs gribam dot iespēju skatītājiem uzzināt kaut nelielu daļu no šiem piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem," sacīja seriāla producents Māris Lagzdiņš.

"Seriāla iecere fokusēties uz pašiem svētku dalībniekiem, to stāstiem un piedzīvojumiem būs lieliska iespēja plašākai sabiedrībai ieskatīties plašās kopienas sirdī, un, cerams, iedvesmos daudzus pašiem aktīvi iesaistīties un kļūt par Dziesmu svētku dalībnieku jau nākamajos svētkos 2028. gadā," akcentēja Daina Markova, XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku izpilddirektore.

Seriāls "Kolektīvs" no jūnija būs skatāms LMT Viedtelevīzijā un internetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti