Dziesmu un deju svētki 2018

Tiek izdots izstādes «Radītprieks» katalogs

9. augustā plkst. 16.00 Rīgas mākslas telpā tiks atklāts izstādes "Radītprieks” katalogs. Katalogs sastāv no divām daļām: raksti jeb pētījumi, dalībnieku un izstādes darbu saraksti. Katalogā ietverto profesionāļu pētījumi palīdzēs saprast latviešu tautas amatniecības un lietišķās mākslas izstādīšanas un apmācīšanas praksi no 19. gs. beigām līdz mūsdienām.

Tekstu autori ir Ilona Audere, Inese Sirica, Aija Jansone, Linda Rubena un Dagmāra Prīberga. Otru kataloga daļu veido izstādes dalībnieku un darbu saraksts. Sadalījums veidots pa Latvijas novadiem, atsevišķi izdalot Rīgu, informēja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva. 

Dizainā izmantots “DD studio” izstrādātais krāsu un novadu princips: Kurzeme sarkana, Vidzeme dzeltena, Zemgale zaļa, un Latgale zila. Alvja Misjūna fotogrāfijas piedāvā jaunu skatījumu uz tautas lietišķās mākslas darinājumiem un epizodēm izstādē. Noderīga būs Lindas Rubenas izstrādātā karte ar 2018. gadā notiekošajām tautas lietišķās mākslas izstādēm Latvijā, daudzas vēl iespējams paspēt redzēt klātienē.

Izstādes kataloga projekta vadītāja ir Linda Rubena, sastādītāja Inese Sirica, dizainu veidojis Matīss Zvaigzne. Katalogu izdod Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Katalogu būs iespējams iegādāties Rīgas mākslas telpā līdz izstādes noslēgumam, kā arī pēc izstādes slēgšanas sazinoties ar Latvijas Nacionālo kultūras centru. 

XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem veltīta tautas lietišķās mākslas izstāde “Radītprieks” Rīgas mākslas telpā būs skatāma līdz 26. augustam. Tajā vienkopus aplūkojami audēju, rokdarbnieku, pinēju, rotkaļu, kokgriezēju un keramiķu darbi. Tomēr tautas mākslas bagātības un daudzveidības atrādīšana nav vienīgais izstādes mērķis. Ekspozīcija tautas lietišķās mākslas žanrus aicina uzlūkot kā kompleksa dzīvesveida un zināšanu sistēmas dažādas šķautnes. 

Izstādes dalībnieki ir Latvijas tautas lietišķās mākslas studiju meistari un individuāli strādājošie meistari. Ekspozīcijas dizainu veidojusi “DD Studio” radošā komanda: Jānis Mitrēvics, Miks Mitrēvics, Dāvids Mitrēvics, Ilze Zigerte, Artis Svece. Pati izstāde top Latvijas Nacionālajam kultūras centram sadarbībā ar Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt