Tautastērpu valkātājus un darinātājus aicina pieteikties Dziesmu un deju svētku tautastērpu skatei

Ikviens tautastērpa īpašnieks – valkātājs vai darinātājs, fiziska vai juridiska persona, tiek aicināts pieteikties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku tautastērpu skatei. Tautastērpu skates Dziesmu un deju svētku laikā notiek kopš 1998. gada, sekmējot tautastērpu darināšanu un valkāšanu atbilstoši vēsturiskajām liecībām un tradīcijām.

Tautastērpus skatei var pieteikt septiņās kategorijās - tautastērps koru un koklētāju ansambļiem; tautastērps deju kolektīviem; tautastērps folkloras kopām un etnogrāfiskajiem ansambļiem; individuālais, pašdarinātais tautastērps; individuālais, nokomplektētais tautastērps; tautas lietišķās mākslas studijas, biedrības, SIA un citas personu grupas darinātais tautastērps un bērnu tautastērps. Tautastērpu skates komisija vērtēs tērpus pēc vairākiem kritērijiem, t.sk., tautastērpa kopskatu, kvalitātes un komplektējuma atbilstību valkātāja augumam, atbilstību kultūrvēsturiskajam novadam un izvēlētajam laika periodam, kā arī tautastērpa atbilstību kolektīva darbībai, stāsta Nacionālā kultūras centra pārstāve Linda Rubena:

Linda RubenaMāra Rozenberga
  „Ir jāiesūta pieteikuma anketa un 2-3 fotogrāfijas, kurās tautastērps redzams pilnā augumā. Nav speciāli jāfotografē sīkākas detaļas, bet jābūt saprotamam tērpa kopskatam. Pēc šiem pieteikumiem un fotogrāfijām žūrija pirmajā kārtā izvērtēs tērpa kopiespaidu. Tālāk tērpu īpašnieki tiks aicināti uz otro kārtu, kas notiks 18. un 19.maijā Nacionālajā kultūras centrā. Tērps būs jāatved uz Rīgu un jāatrāda komisijai, kurā strādā gan Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, gan Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja eksperti, gan cilvēki, kas individuāli nodarbojas ar tautastērpu pētniecību – etnogrāfi un savas jomas pētnieki arheologi, tā aicināti piedalīties arī cilvēki ar arheoloģisko, ne tikai etnogrāfiskā perioda tautastērpu atdarinājumiem.”

  Pirmās kārtas rezultāti tiks publicēti Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) mājaslapā līdz 7. maijam. Otrās kārtas rezultāti būs zināmi 25. maijā. Labāko tērpu īpašnieki tiks aicināti piedalīties noslēguma pasākumā – latviešu tautastērpu parādē un apbalvošanas ceremonijā,2018.gada 5. jūlijā koncertzālē "Palladium".

  Interesenti, kas vēlas piedalīties tautastērpu skatē, aicināti līdz 2018.gada 30.aprīlim iesniegt skates pieteikuma anketu (skatīt šeit) un divas līdz trīs skatei iesniedzamā tautastērpa komplekta fotogrāfijas, kurās pēc iespējas pilnīgāk atspoguļojas tautastērpa kopskats un detaļas. Skates pieteikuma anketa un fotogrāfijas jāiesniedz personīgi vai sūtot pa pastu, vienlaicīgi nosūtot pieteikumu elektroniski uz e-pasta adresi [email protected]

  XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi "Swedbank", "Elektrum", "Latvijas Mobilais telefons".

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Dziesmu un deju svētki
  Kultūra
  Jaunākie
  Interesanti